Zelenskiy’den yeni yolsuzluk önlemi: İhbar edene büyük para ödülü

Ukrayna’da kısa süre önce göreve başlayan Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, en önemli seçim vaatlerinden biri olan yolsuzlukları azaltmak adına girişimlerini sürdürüyor.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Ruslan Ryaboşapka, yolsuzlukları ihbar eden vatandaşlara para ödülü verilmesi konusunun gündemde olduğunu açıkladı.

Devlet Başkanlığı Basın Servisinden yapılan açıklamaya göre, Ukraynalı ve yabancı uzmanlar ile konunun masaya yatırıldığını belirten bürokrat, yolsuzlukları ihbar eden kişilere devlet tarafından sağlanan korumanın artırılmasının ve büyük çaplı yolsuzlukların ihbar edilmesinin teşvik edilmesinin teklif edildiğini söyledi.

Ryaboşapka’nın, ihbarda bulunan kişilere, tespit edilen yolsuzluk miktarının yüzde 10’u tutarında para ödülü verilmesine yönelik yasal düzenlemenin görüşüldüğünü belirttiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Devlet Başkanı Zelenskiy’nin, konuyla ilgili hazırlanacak yasa tasarılarını olağanüstü gündem maddesi olarak parlamentoya sunacağı bilgisi verildi.

21.8.2019

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.