Zelenskiy’den Poroşenko’ya: “Otelden terlik çalan turist gibi”

Ukrayna’nın yeni Devlet Başkanı seçilen Vladimir Zelenskiy, yemin töreninin tarihinin bir an önce belirlenmesi için parlamentoya çağrı yaptı. Zelenskiy, Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun, yemin töreninin ertelenmesini kendi çıkarları için kullandığını öne sürdü.

Bu haber 11 Mayıs 2019 - 10:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Instagram hesabından açıklama yapan Zelenskiy, “Milletvekilleri koltuklarını kaybetme korkusu yaşıyor. Poroşenko orduda, televizyon kanallarında yönetimi değiştiriyor, Yüksek Mahkeme’ye yeni hakimler atıyor, Roshen şirketinin avukatlarını oraya gönderiyor, cephaneliklerdeki patlamaların sorumlularına general rütbesi dağıtıyor” ifadelerinde bulundu.

Poroşenko’ya göndermede bulunan Zelenskiy, “Omuz vermeye hazır olduğunu söylüyor, ama kandırıyor. Mısır’da otelden terlik çalan turisti andırıyor. Eşyalarını toplayıp havaalanına gidenlerden değil. Poroşenko durmayı bilmiyor. Havlu, terlik alıyor, açık büfeden ne bulursa alıyor” diye yazdı.

Poroşenko’ya seslenen eski komedyen, “Sizden rica ediyorum. Anahtarları verin, mini barın parasını ödeyin ve gidin. Daha pasaport kontrolünden geçmeniz gerekiyor” şeklinde mesaj verdi.

Zelenskiy, parlamentodan yemin töreninin tarihinin 19 Mayıs olarak belirlenmesini talep ediyor.

11.5.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.