Zelenskiy’den “olağanüstü hal” eleştirilerine yanıt: “Her adımımız halkı korumak için”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, “halkın hoşuna gitmeyen bazı kararları gizlemek adına olağanüstü hal ilan edileceği” iddiasına yanıt verdi. Ukraynalı lider, olağanüstü hal ihtimaline ilişkin ise net bir açıklamada bulunmadı.

Yayımladığı görüntülü mesajla bir kez daha halka seslenen Zelenskiy, “Ülkemizin içinde bulunduğu zor zamanlarda, ganimet peşinde koşmakla eş değer olan siyasi aldatmacaya başvuran bazı politikacılarımıza seslenmek istiyorum. İktidarın, popüler olmayan bazı kararları gizlemek için olağanüstü hal ilan edeceğini söylüyorsunuz. Tek bir şey söyleyebilirim: Herkesi kendiniz gibi sanıp, kendi deneyimlerinize ve yaşam ilkelerinize- eğer böyle tanımlanabilirse- göre yargılamayın” şeklinde tepki gösterdi.

Zelenskiy konuşmasının devamında, “Bugün attığımız her türlü adım tek bir hedefe yönelik: Ukraynalıların hayatını ve sağlığını korumak” ifadelerinde bulundu.

Звернення Володимира Зеленського щодо повернення українського військового борту з Китаю.

Володимир Зеленський повідомив про повернення українського військового борту, що доправив з Китаю тест-системи полімеразної ланцюгової реакції, експрес-тести, апарати штучної вентиляції легень, маски, захисні костюми та інші засоби боротьби з COVID-19.Глава держави наголосив: отриманий вантаж буде розподілено по всіх регіонах України. Він надійде до лікарень, лабораторій, до поліцейських, прикордонників та військових. Також Президент подякував медикам, прикордонникам, поліцейським, працівникам Укрпошти, соціально відповідальному бізнесу й волонтерам – усім тим, хто став на передову боротьби з коронавірусом.Насамкінець Володимир Зеленський висловив особливу подяку військовим, що боронять кордони на сході України. «Сьогодні весь інформаційний простір заповнений темою коронавірусу. Але захист України залишається нашим пріоритетом», – зазначив Президент.

Офіс Президента України paylaştı: 23 Mart 2020 Pazartesi

23.3.2020

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.