Zelenskiy Türkiye tatilinde ne kadar harcadı?

Ukrayna Devlet Başkanı seçilmesinin ardından soluğu Bodrum’da alan ve ailesiyle kısa bir tatil yapan Vladimir Zelenskiy’nin harcamalarını Rus basını mercek altına aldı.

RIA ajansı, Bodrum’daki beş yıldızlı otel yöneticilerinden birine dayandırdığı haberinde, Zelenskiy’nin tatil masrafını yaklaşık 30 bin dolar olarak hesapladı.

Kalınan villanın düşük sezonda günlüğü 10 bin dolar olarak açıklandı. Uçak biletleri de dahil edildiğinde rakamın 33 bin doları bulduğu öne sürüldü.

Zelenskiy’in Bodrum’daki Milta Marina’da gittiği bir kebapçıda ocakbaşına geçerek et pişirmesi medyaya yansımıştı.

Bu arada Zelenskiy’nin kaldığı otelin personeli, onun ‘sade, sempatik biri’ olduğunu söyledi. Zelenskiy’nin üç gün kaldığı otelin bir garsonu, Sputnik’e yaptığı açıklamada kahvaltısını götürdüğü devlet başkanının ‘sade, iyi ve çok sempatik biri’ olduğunu söyledi.

Otelin plajındaki güvenlik görevlisi de “Zelenskiy’i çok sevdiğimizi, onun çok sakin, sade ve neşeli bir adam olduğunu söyleyebilirim” dedi. Güvenlik görevlisi, kural gereği Zelenskiy’nin tam olarak nerede kaldığını söylemedi.

Bir diğer personel de “İlk kez böyle üst düzey birini ağırlıyoruz. Otele gelişinden önce havalimanında konvoyla karşılandı. Cumhurbaşkanlığı güvenlik biriminden de birkaç kişi Zelenskiy için burada” dedi.

Facebook hesabından perşembe günü açıklama yapan Zelenskiy, “Şeffaf olmak için anlaşmıştık. Türkiye’ye gidiyoruz. Çocukları ‘Veselo’ festivaline götüreceğim. Ben de iki gün sonra döneceğim. Dört aydır ilk hafta sonu tatilim. Herkese neşe, sağlık ve iyi dinlenmeler” ifadelerini kullanmıştı. (Turkrus.Com)

30.4.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.