Zelenskiy: “Koronavirüse yakalanmak istedim, ama kabul etmediler”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, halka koronavirüs (Covid-19) salgınının ciddiyetini göstermek için, kasıtlı olarak virüs kapmak istediğini söyledi. 

Ukrayna basınına konuşan Zelenskiy, “Bizimkilere bunu teklif ettim. ‘Hastalanayım, Devlet Başkanlığı binasında beni izole edelim’ dedim. İnsanların bunun korkunç bir şey olduğunu, hastalanabileceklerini ve kendilerini kötü hissedebileceklerini anlamaları için bunu kendi üzerimde göstermek istedim. Halkın iyi olması için bu evreden geçmek istedim” dedi.

Ancak çalışma arkadaşlarının bu teklife olumlu yaklaşmadıklarını belirten Ukraynalı lider, “Ailem de beni affetmezdi. Deli olduğumu söylerlerdi ve bunda da haklı olurlardı” diye konuştu.

“Virüs bir yere kaybolmadı”

Karantina önlmlerinin hafifletilmesinin ekonomi için önemini de vurgulayan Zelenskiy, “Ancak şunu unutmayın, koronavirüs bir yere kaybolmadı. Katı tedbirlerin birçok hayat kurtardığına inanıyorum. Fakat hala koronavirüs nedeniyle her gün insanlar ölüyor. Bu kurallara yeniden dönmek istemeyiz. Dolayısıyla, sosyal mesafe ve maske takma kuralları devam etmeli. Maalesef toplu etkinliklere de henüz izin veremeyiz” ifadelerinde bulundu.

9.6.2020

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.