Zelenskiy imzaladı: Ukrayna’da kumarhaneler yeniden açılıyor

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkede kumarın yasallaştırılmasını öngören yasayı imzaladı. 21 yaşın üzerindekilerin bazı kurallar kapsamında kumar oynaması yasal hale getirilirken, lisans sahibi olmadan kumar oynatanlar için ise hapis cezası öngörülüyor.

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukrayna’da kumar faaliyetlerinin kayıt dışından çıkmasıyla kamu bütçesine yılda 400 milyon dolardan fazla ek kaynak sağlanması ve ekonomik büyümenin yüzde 1 hızlanması hedefleniyor.

Yeni yasanın yürürlüğe girmesinin ardından, kumar makinelerinin yalnızca 3, 4 ve 5 yıldızlı otellere yerleşirilmesine izin verilecek.

Başkent Kiev’de en az 150 odalı 5 yıldızlı otellerde kumarhaneler açılabilecek. Kumar salonlarında en fazla 10 kumar masası ve 50 kumar makinesi yer alabilecek.

Kiev dışındaki bölgelerde 150’den az odası olan otellerde kumarhaneler faaliyet gösterebilecek. Otellerde poker turnuvaları düzenlenebilecek.

Otellerdeki kumar salonlarının en az 500 metrekare olması ve 50 personel çalıştırması zorunlu olacak.

3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde spor karşılaşmaları için bahis oynatılabilecek.

Kiev’de 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde, en az 300 metrekare büyüklüğündeki salonlara kumar oyun makineleri yerleştirilebilecek.

Tasarı, internette kumar oynatılmasını da yasal hale getiriyor.

Ukrayna’da kumar faaliyetleri 2009 yılında yasaklanmıştı.

13.8.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.