Zelenskiy Herson’da büyükelçilerle buluştu: “Yabancı yatırımcılara yeni kolaylıklar geliyor”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, bazı ülkelerin büyükelçileri ve Avrupalı kuruluşların temsilcileriyle Herson’da bir araya geldi. Görüşmeye Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere de katıldı.

Bu haber 21 Ağustos 2020 - 8:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkenin güneyindeki Herson kentinde bazı ülkelerin Ukrayna’daki büyükelçileri ve Avrupalı kuruluşların temsilcileriyle bir araya gelen Zelenskiy, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere ile de sohbet etti. Ukraynalı lider, Türk şirketlerinin Ukrayna’daki başarılı çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Basın Servisi’nden yapılan açıklamaya göre, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba’nın da yer aldığı görüşmede Zelenskiy, ‘Büyük İnşaat’ programı kapsamında bölgede hayata geçirilmesi planlanan altyapı projeleri hakkında bilgi verdi.

Yabancı yatırımcıların ülkedeki faaliyetlerinin kolaylaştırılmasına yönelik yeni yasal düzenlemelerin hayata geçirileceğini belirten Zelenskiy, ‘Ukrayna’nın güneyinin incisi’ olarak nitelendirdiği Herson ilindeki yatırım fırsatlarına dikkati çekti.

Zelenskiy’nin daveti üzerine iki günlük ziyaret için Herson’da bulunan büyükelçilerin bölgedeki tarihi ve turistik yerleri gezecekleri belirtildi.

21.8.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.