Yılbaşı tüyoları: Ukrayna’da yeni yıla nerede girmeli?

yilbasi

KARPATLAR

bukovel

Tertemiz havası, eşsiz doğası, kayak pistleriyle Ukrayna’da yerli ve yabancı yuristlerin en önemli cazibe merkezlerinin başında gelen Karpatların başlıca kayak merkezi Bukovel, yeni yıl ve noel tatili için de Ukrayna’da en renkli yerlerden biri. Kayak yapıp, Batı Ukrayna’nın muhteşem doğasını görmek ve yeni yıla keyifli bir ortamda girmek için Karpatlar en doğru adreslerden biri. Tur acentelerinden ulaşım, konaklama, gezi, yılbaşı programının dahil olduğu paket turların fiyatları kişi başı 3000-4000 grivnadan başlıyor.

VOLIN

volin

Ukrayna’nın kuzeybatısındaki tarihi Volın kenti de yılbaşına romantik bir havada girmek isteyenler için güzel bir alternatif. Ortaçağ’a yolculuk yapıp, unutulmaz bir yılbaşı tatili için Volın’ı da gündeminize alabilirsiniz.

“UKRAYNA’NIN PARİS’İ”: ÇERNOVTSI

cernovtsi

“Ukrayna’nın Parisi” ya da “küçük Viyana” da denilen Çernovsı, Lvov’dan sonra ülkenin ikinci kültür merkezi olarak kabul ediliyor. Araştırmalarda “Ukrayna’nın en yaşanılası kenti” olarak gösteriken Çernovtsı, sizi adeta tarihte yolculuğa çıkarıyor. Kiev’e 500 kilometre mesafede olan Çernovtsı’ye Kiev’den tren veya otobüs ile 9-11 saatte ulaşmak mümkün. Çernovtsı Odessa’ya yaklaşık 500, Lviv’e 300 kilometre uzaklıkta.

LVOV

lvov

Ukrayna’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Lviv (Lvov) kenti, tarih, kültür ve eğlenceyi birleştiren yılbaşı tatili arayanlar için güzel bir alternatif. “Küçük Viyana,” “Küçük Paris”, “Müzeler kenti”, “Ukrayna’nın Piyemonte’u”, “Ukrayna’nın Prag’ı” gibi birçok farklı şekilde anılan Lvov yılbaşında da dünyanın dört bir yanından turistleri ağırlıyor.

7.12.2015

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.