Yeni havaalanı bilmecesi: “Evet yapılacak, ama orada değil…”

Ukrayna’nın Dnipropetrovsk ilinde inşa edilmesi gündemde olan havaalanıyla ilgili yeni açıklama geldi.

Ukrayna Altyapı Bakanı Vladimir Omelyan, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Dnipropetrovsk iline bağlı Solenıy kasabasında havaalanı inşaatına 2019 yılında başlanacağını duyurmuştu. Omelyan, 2019 yılı kamu bütçesinden havaalanı inşaatı projesinin ilk ödemesi için 200 milyon grivna kaynak ayrıldığını yazmıştı.

Kp.ua’nın haberine göre, Dnipro Belediye Başkanı Boris Filatov da konuyla ilgili açıklama yaptı. Havaalanının nerede inşa edileceğinin henüz netleşmediğini belirten Filatov, “Parlamentoda onaylanacak kamu bütçe tasarısında Dnipro’da yeni havaalanı inşaatı için kaynak ayrılacak” diye yazdı.

Facebook’tan Bakan Omelyan’a göndermede bulunan Belediye Başkanı, “Lütfen, bazen kendi PR’ları için işgüzarlık yapan bazı yetkili dostlarımızın açıklamalarına itibar etmeyin. Yalnızca şunu belirtebilirim ki, havaalanı, en iyi ve doğru yerde inşa edilecek” ifadelerinde bulundu.

Bu açıklama, havaalanının Dnipro kenti sınırları içerisinde inşa edilmesinin de gündemde olduğu şeklinde yorumlandı.

Bakan Omelyan, yeni havaalanının, Zaporoje ve Dnipro kentlerinin ortasında yer alan Solenıy kasabasında inşa edilmesinin planlandığını açıklamıştı.

UKRAYNA’DA YENİ HAVAALANI İNŞAATI İÇİN HÜKÜMET DÜĞMEYE BASTI

22.11.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.