Yaz geldi, Kiev hareketlendi: Hafta sonu ne var ne yok?

ucak45

Pevçee Pole çiçek açtı

cicek

Başkentin en güzel parklarından Pevçee Pole’de düzenlenecek Çiçek Festivali yine görenleri hayran bırakacak. 11-12 Haziran tarihlerinde düzenlecek festivalde, birbirinden ilginç çiçek kompozisyonları renkli görüntüler oluşturacak.

Adres: Lavrskaya, 33

 

Ateş festivali

atesss

Doğu Avrupa’da bu yaza damgasını vuracak en görkemli etkinliklerden biri bu hafta sonu Kiev’de meraklılarını bekliyor. Pevçee Pole’de düzenlenecek Ateş Festivali kapsamında dünyanın dört bir yanından gelen sirk topluluklarının sergileyeceği şovlar yürek hoplatacak.

Tarih: 11 Haziran (17.00)

Bilet fiyatı: 80 UAH

Biletler için: http://kontramarka.ua/kievskij-festival-ogna-7574.html

Adres: Lavrskaya, 33

 

Açık havada lezzet şöleni

yemek

Kiev’de boğazına düşkün olanlar için yine şölen niteliğinde bir etkinlik var. 10-12 Haziran tarihlerinde “Art Zavod Platforma”da açık havada yemek festivali düzenlenecek. İki gün boyunca sürecek festivalde Kiev’in birçok restoranının usta aşçıları hünerlerini sergileyecek. Birbirinden lezzetli yemeklerin sunulacağı festivalde bu sefer ABD mutfağına özel yer ayrılacak. Sağlıklı yemeklerin sunulduğu özel bir bölümün de olacağı festivalde, çeşitli spor etkinlikleri ve yarışmalar da katılımcıları bekliyor olacak.

Tarih: 10-12 Haziran 2016 (11.00-23.00)

Giriş fiyatı 50 UAH

Biletler için: https://kiev.concert.ua/place/platform-ue

Adres: Ul. Belomorskaya, 1 (“Art Zavod Platforma”)

 

Havacılık şenliği

ucakk

Uçaklara, havacılığına ilgi duyuyorsanız bu festival sizin için. Kiev yeni bir havacılık festivaline daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kiev’deki Havacılık Müzesi’nde düzenlenecek Uçak Festivali’nde (Samalot Fest) çok sayıda uçak görücüye çıkacak. Havacılık uzmanları ve pilotların bilgilerini aktaracağı festival, çeşitli yarışmalar, spor aktiviteleri ve daha birçok etkinliği birleştiren bir şölene dönüşecek.

Tarih: 11-12 Haziran

Giriş fiyatı: 100 UAH

Adres: Medovaya, 1

 

Midye festivali

midyee

“Şöyle güzel bir midye yemeyeli uzun zaman oldu” mu diyorsunuz? O zaman bu festivale yolunuzu düşürün. Taverna Vinştub adlı mekan, bu hafta sonu “midye festivali” düzenliyor. 180 grivna fiyata sınırsız midye dahil.

Masa rezervasyonu için telefon:  (044) 428-83-70, (097) 879-10-76

Adres: Andreyevskaya, 9

10.6.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.