Yabancıların gözünde Ukrayna: “Servis kalitesi kötü, doğası muhteşem”

turist

Komsomolskaya Pravda gazetesinin haberine göre, Kiev Turizm ve Seyahat Bürosu tarafından yapılan ankette yabancı turistlere Ukrayna’nın artıları ve eksileri soruldu.

Ankete katılan yabancı turistlerin yüzde 45’i Ukrayna’da market ve mağazalarda, yüzde 30’u toplu taşıma araçlarında ve taksilerde servis kalitesinden memnun kalmadıklarını söyledi. Anket katılımcılarının yüzde 10’u Ukrayna’da yolların bozukluğundan ve kamusal alanların kirliliğinden yakındı.

Konut kiralamanın zorluğu (yüzde 5), çocuklar için eğlence imkanlarının yetersizliği (yüzde 5) ve fiyatların yüksekliği (yüzde 5) turistlerin Ukrayna hakkında edindiği diğer olumsuz izlenimler oldu.

Ankete katılan turistlerin yüze 85’i başta Karpatlar ve Dnyepr Nehri kıyıları olmak üzere Ukrayna’nın doğasına hayran kaldığını söyledi. Anket katılımcılarının yüzde 70’i Ukrayna kentlerinin doğal ve tarihi güzelliklerinden etkilendiğini belirtti. Ankete katılanların yüzde 10’u ise Kiev’in gece hayatından memnun kaldığını dile getirdi.

Ankete katılan yabancıların yüzde 85’i Ukrayna mutfağından “vareniki” ile borş çorbasını beğendiğini, yüzde 50’si Kiev köftesini lezzetli bulduğunu söyledi.

Anket katılımcılarının yüzde 80’i Ukrayna halkının misafirperverliğinden, erkek deneklerin tamamına yakını ise kadınların güzelliğinden etkilendiğini ifade etti.

Ankete 12 farklı ülkeden 500 turist katıldı.

01.09.2015

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.