“Vergi Meydanı”: Kiev’de KOBİ’lerin karantina protestosunda arbede (VIDEO)

Kiev’de vergi uygulamaları ve karantina önlemlerini protesto eden KOBİ temsilcileri bu kez Bağımsızlık Meydanı’nda toplandı. Çadır kuran göstericilere polis müdahale etti. Yaşanan arbedede hafif yararlananlar olduğu bildirildi.

Bu haber 16 Aralık 2020 - 9:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukrayna’da küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) sahiplerinin geçen ay başlattıkları “Vergi Meydanı” adlı protesto gösterileri devam ediyor.

Vergi uygulamalarını ve sıkılaştırılmış karantina önlemlerini protesto eden göstericiler, Kiev’de dün Bağımsızlık Meydanı’nda polisle karşı karşıya geldi.

Güvenlik güçleri ile protestocuların birbirlerine biber gazı sıktıkları, yaşanan arbede hafif yaralananlar olduğu bildirildi.

Talepleri neler?

SaveFOP adlı sivil toplum kuruluşunun başı çektiği gösterilerde, Ukrayna’da 8-24 Ocak tarihleri arasında sıkılaştırılmış karantina uygulanması kararı protesto ediliyor.

Eylemciler ayrıca vergi mevzuatlarıyla ilgili kendilerine danışılmasını, vergi ve gümrük reformu yapılmasını, mikro işletmelere yönelik vergi moratoryomu uygulanmasını  talep ediyor.

Şahıs şirketlerine yazar kasa kullanma zorunluluğu getirilmesi kararı, protestoların ardından bir yıl süreyle ertelenmişti.

Ukrayna’da 2010 Kasım-Aralık döneminde de KOBİ’ler ülke genelinde “Vergi Meydanı” adı altında protestolar düzenlemiş, bunun sonucunda vergi mevzuatında bazı değişikliklere gidilmişti.

16.12.2020

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.