Ünlü şirketten yatırımcılara tavsiye: “Ukrayna gayrimenkul pazarının cazibesi artıyor”

“Avrupa ülkelerinde yatırıma elverişli aktiflerin azalması, Ukrayna gayrimenkul pazarını yabancı yatırımcılar için daha cazip hale getiriyor.” Bu tespit önde gelen emlak şirketlerinden Cushman&Wakefield’a ait.

İnterfaks ajansının haberine göre, Cushman&Wakefield Ukrayna Sermaye Piyasaları Bölümü yöneticisi Vladimir Mısak, “Olgun Avrupa pazarlarında yatırım imkanlarının daralması, Avrupa’daki alternatif pazarlar için büyüme potansiyeli yaratıyor. Romanya, Macaristan, Slovakya, Bulgaristan, Hırvatistan, Sırbistan gibi ülkelere yatırımcıların ilgisinin arttığını görüyoruz. Ukrayna da emlak pazarına yatırımcıları çekme şansına sahip” dedi.

Ukrayna emlak pazarının henüz değerini bulmadığını belirten uzman, “Ticari emlak pazarının tüm dallarında (ofis, depo, mağaza) kiralarda artış potansiyeli var. Kapitalizasyon (anaparaya dönüş) oranları yatırımcılar için cazip kârlar sunuyor” diye konuştu.

Cushman&Wakefield, Ukrayna’da “premium” sınıf ofislerde kapitalizasyon oranının yüzde 12, mağazalarda yüzde 12,5, depolarda yüzde 12,5-13 seviyelerinde olduğu bilgisini paylaştı.

4.6.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.