Ukrayna’nın yeniden inşası için iş dünyası temmuzda İstanbul’da buluşacak

TUİD Başkanı Burak Pehlivan Bloomberg HT’ye 21-22 Temmuz’da İstanbul’da Ukrayna’nın yeniden inşaası için iş dünyasının bir araya geleceği organizasyonun Türkiye’nin Ukrayna’da oynayacağı önemli rolün göstergesi olacağını düşündüğünü söyledi.

Bu haber 09 Haziran 2022 - 9:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Ukrayna İş Adamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan 21-22 Temmuz’da İstanbul’da Ukrayna’nın yeniden inşaası için iş dünyasının bir araya geleceği Ukrayna Küresel Ekonomik Etki Forumu adı altında uluslararası bir organizasyon gerçekleşeceğini söyledi.

Tarım-Analiz programına konuk olan ve Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat’ın sorularını yanıtlayan Pehlivan, “Ukrayna’nın yeniden yapılanması ve yeniden imari ile ilgili gerçek manada bir iş forumu olan ilk organizasyonun 21-22 Temmuz’da İstanbul’da yapılması planlanıyor. Ukrayna’dan beş bakan gelecek, 20’nin üzerinde ülkeden bakan ve başbakan düzeyinde katılım olacak. Yüzlerce, binlerce iş insanı gelecek” dedi.

Ukrayna Küresel Ekonomik Etki Forumu’nun Ukrayna önderliğinde uluslararası ticaret odaları tarafından yapıldığına ve İstanbul’un tercih edilmesinin önemine vurgu yapan Pehlivan, “Türkiye’nin seçilmiş olması hem Türkiye’nin her dönemde vermiş olduğu desteğe hem Ukrayna’ya Türk iş dünyasının gücünü göstermesi açısından önemli. Bu organizasyonun yeniden yapılacak Ukrayna’da Türkiye’nin oynayacağı önemli rolün göstergesi olacağını düşünüyorum” diye ekledi.

Görüntü için tıklayın.

9.6.2022

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.