Ukrayna’nın eski Ankara Büyükelçisi: “Karlov’un öldürülmesi, bumerang etkisi…”

korsunski

Korsunskiy’nin yorumlarından bazı bölümler özetle şöyle:

“Olaydan hemen önce tüm dünya öldürülen Suriyeli çocukların fotoğraflarını gördü. Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Çurkin, bunların mizansen olduğunu savundu. Türk televizyonları, Rusya’nın desteklediği Esad ordularının sivillere karşı yaptığı barbarca bombalamaların sahnelerini gördü.

Ukrayna vatandaşları, bugün (dün) ölen gençlerimizin haberleriyle acı yaşadılar. Eğer Rusya’nın başlattığı savaş olmasaydı, yaşıyor olurlardı. Kremlin’in Suriye ve Ukrayna’da desteklediği saldırı ve terör, bumerang etkisi yaratıyor.

Büyükelçinin öldürülmesi uluslararası ilişkiler standartlarına göre, savaş nedeni. Bu durumda bunun olmayacağı ortada, ancak, öncelikle Türkiye’de ciddi değişimler yaşanacağı da açık.

Ayrıntıları öngörmek zor, ancak Türk polis teşkilatında bundan böyle yeni temizlikler (15 Temmuz darbe girişiminden sonra on binlerce polisinin başka yerlere atanmasına ya da görevden alınmasına rağmen) bekleniyor. Rusya, suçluların cezalandırılmasını talep edecek ve bu kişileri, Türkiye-Rusya yakınlaşmasına karşı olanların içinde arayacak.”

Yazının tamamı için: http://www.segodnya.ua/opinion/korsunskicolumn/ubiystvo-posla-rossii-v-ankare-terror-vozvrashchaetsya-kak-bumerang-781014.html

20.12.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.