Ukrayna’nın en “yaşanılası” kentleri: Lvov Kiev’i solladı

Bu haber 07 Kasım 2016 - 10:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

lvov

100 üzerinden yapılan puanlamayla yaşam için “en konforlu” Ukrayna kentlerinin belirlendiği araştırmada Lvov, 69,4 puanla ilk sırada yer aldı. Kiev 63,6 puanla ikinci, Hmelnitskiy 61,6 puanla üçüncü oldu.

Karşılaştırmada hayat pahalılığı, yatırım cazibesi, konut fiyatları, altyapı kalitesi, ekonomik ve ekolojik faktörler, güvenlik, maaşlar, istihdam pazarının durumu, ulaşım gibi faktörler göz önünde bulunduruldu.

Kiev’e puan kaybettiren faktörler olarak konut fiyatlarının yüksekliği, pahalılık, araç trafiği gibi kriterler gösterildi. Dergiye böre başkentin başlıca artıları ise yüksek maaşlar ve iş bulma kolaylığı.

Suç oranlarının düşüklüğü, gelişmiş altyapısı ve iş bulma kolaylığı Lvov’un başlıca artıları olarak sıralandı. Konut fiyatlarının yüksekliği, düşük maaşlar ve otomobiller için park sorunu ise Lvov’un en büyük eksileri olarak gösterildi.

“Ukrayna’nın en konforlu kentleri” sıralamasında Vinnitsa, Lutsk, İvano-Frankovsk, Ternopol, Ujgorod, Harkov ve Rovno ilk 10’da yer alan diğer kentler oldu.

UKRAYNA’NIN KÜLTÜR BAŞKENTİ: LVOV

7.11.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.