Ukraynalılar Antalya’da Eurovision heyecanını yaşadı

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yapılan 62’nci Eurovision Şarkı Yarışması, Türkiye’de yaşayan Ukraynalılar tarafından da çeşitli organizasyonlarla takip edildi.

eurovsion-ukrayna-ukraynahayat

Antalya’da yerleşik olarak yaşayan Ukraynalılar ise düzenledikleri bir organizasyon ile hem canlı yayını izledi, hem de ülkelerine destek oldu.

Antalya’da yaşamlarını sürdüren Ukraynalılar bu yıl 62’ncisi düzenlenen ve ülkelerinin başkenti Kiev’den canlı olarak yayınlanan Eurovision Şarkı Yarışması’nın heyecanını, düzenledikleri bir organizasyonla yaşadı. Ukrayna Aile Derneği tarafından bir restoranda gerçekleştirilen etkinlikte minik öğrencilerin defilesi ve jimlastik gösterileri aileler tarafından ilgiyle izlendi. Geceye katılan konuklar Ukraynalı sanatçı Alina Switzala’nın söylediği şarkılarla eğlendi. Switzala, 2009 yılında Moskova’da düzenlenen 54’üncü Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Hadise tarafından seslendirilen ve yarışmada 4’üncü olan ‘Düm tek tek’ şarkısını söyleyerek büyük bir sürpriz yaptı.

62’nci Eurovision Şarkı Yarışması canlı yayınının başlaması ile birlikte misafirler Ukrayna’yı temsil eden O. Torvald’ın sahneye çıkmasını sabırsızlıkla bekledi. Sanatçının sahneye çıktığı anda ise adeta yer yerinden oynadı. Ukrayna Aile Derneği Başkanı Vita Mykhaylova, ülkelerinde düzenlenen ve dünya çapında bir organizasyon olan Eurovision Şarkı Yarışması finalini Antalya’dan desteklemek ve Antalya’da yaşayan Ukraynalı ailelerin kaynaşmasını sağlamak için geceyi organize ettiklerini belirtti.

Gecenin sonunda ‘Amar Pelos Doi'” adlı şarkısıyla Portekiz’i temsil eden Salvador Sobral birinci olurken, Ukrayna’yı ‘Time’ isimli şarkısıyla temsil eden O. Torvalt 36 puan aldı. (İHA)

15.5.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.