Ukraynalı sanatçıların Türkiye konulu eserleri Kiev Büyükelçiliği’nde sergileniyor (FOTO ALBÜM)

Ukrayna’da geçen ay düzenlenen Kuşadası ve Türkiye konulu resim yarışmasında dereceye giren eserler, T.C. Kiev Büyükelçiliği binasında sergilenmeye başlandı.

Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Berat Yıldız, Büyükelçilik binasında dün düzenlenen kokteylde yaptığı konuşmada, “Kuşadası Belediyesi ile Ukrayna’da sanat konularında faaliyette bulunan Hayatın Renkleri (Barvi Jittya) adlı platform tarafından ortaklaşa bir sergi düzenlendi. 70 Ukraynalı sanaatçının, Kuşadası ve Türkiye konulu yaklaşık 150 eseri sergilendi. Burada da dereceye giren en iyi 20 eseri sergiliyoruz. Destek olan Büyükelçimize ve TUSİB’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Serginin Türkiye ve Ukrayna arasındaki kültürel etkileşimi desteklediğinin altını çizen Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ise, “Bizden destek talep edilen projeler keşke hep böyle rahat desteklenebilcek projeler olsa. Hayatın Renkleri platformuna ve sponsorlarımıza ben de teşekkür ediyorum. Bizim Büyükelçiliğimizin bir sloganı var: ‘Daha çok Türkiye Ukrayna’da görülsün, daha çok Ukrayna Türkiye’de görülsün’. Sizin serginiz tam da bu konsepte uyuyor. İki ülke arasındaki siyasi ve ticari ilişkilerimiz oldukça iyi gidiyor, ancak sanatın değeri bazen ihmal ediliyor” diye konuştu.

Yarışmada eserleri dereceye giren üç Ukraynalı sanatçı Kuşadası Belediyesi tarafından ilçeye davet edilmişti.

Kuşadası Belediyesi ve Ukrayna’da bulunan Hayatın Renkleri (Barvi Jittya) adlı sanat ve hayır kuruluşunun iş birliğiyle Kiev’de düzenlenen, T.C. Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’nin (TUSİB) destek verdiği sergi 19 Ağustos tarihinde sona ermişti.

UKRAYNA’DA TÜRKİYE KONULU RESİM SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ (FOTO ALBÜM)
7.9.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.