Ukraynalı ressamın eserleri Ankara’da sergileniyor

Ukraynalı ressam İvan Marçuk’un eserlerinden oluşan “Ruhumun Sesi” adlı resim sergisinin açılışı, Ankara’da düzenlenen törenle yapıldı.

Bu haber 22 Haziran 2017 - 7:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ukrayna-ressam-ukrayahayat

AA’nın haberine göre, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha’nın ev sahipliği yaptığı açılışa, Dışişleri Bakanlığı Kafkasya, Orta Asya, Rusya ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Vural Altay, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Şevki Mütevellioğlu ile Ankara’da görev yapan çok sayıda yabancı misyon temsilcisi, diplomat ve gazeteci katıldı.

Sybiha, “Günümüzün sayılı dahilerinden biri olan Ivan Marçuk, bu sergi ile mükemmel eserlerini bizlere sunuyor. Bu tabloların zamanın ötesinde eserler olduğunu herkes görebilir.” dedi.

Türkiye ve Ukrayna arasındaki stratejik ortaklığın yeni ve dinamik bir hız kazandığını belirten Sybiha, “Birbirimizin kültürünü anlamamız çok önemli. Bu, elbette ikili diyaloğumuzun artarak ilerlemesini sağlayacaktır.” diye konuştu.

Sanatçı Marçuk ise 160. sergisini Türkiye’de açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Umarım bu ilişkimiz devam eder ve buraya son gelişim olmaz.” ifadesini kullandı.

Törende müzik dinletisi de sunuldu.

Sergi, Mustafa Ayaz Müzesi ve Kültür Merkezi’nde 30 Haziran’a kadar ziyarete açık olacak. (AA)

22.6.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.