Ukraynalı milletvekili: “ABD, Rusya’ya karşı özel operasyon yürütüyor”

Ukrayna’da iktidardaki Halkın Hizmetkarı Partisi Milletvekili Yegor Çernev, “Rusya’nın Ukrayna’yı işgale hazırlandığını” iddia eden ABD’nin, Moskova’ya karşı “özel operasyon” yürüttüğünü söyledi.

Bu haber 13 Şubat 2022 - 17:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Facebook paylaşımında gelişmeleri değerlendiren Çernev, ABD’nin Rusya’ya karşı istihbarat alanında tarihteki en büyük özel operasyonlardan birini yaptığını belirtti.

Ukraynalı milletvekili, ABD’nin operasyonunun amaçlarını şöyle sıraladı:

-NATO ülkelerini harekete geçirmek ve bir bütün olarak İttifak ile Batı’nın birliğini yeniden sağlamak
-Rusya Federasyonu’nun dünyada “şeytanlaştırılması” ve toksik imajın yaratılması
-Rusya ekonomisine savaş olmadan mümkün olduğunca fazla zarar vermek
-Rusya’da savaş karşıtlığının artırılması
-Rus askeri elitlerin gizli bilgilerin kamuoyuna açıklanması yoluyla demoralize edilmesi

İktidar partisi milletvekili, ABD’nin bu operasyonla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Avrupa siyaset sahnesinden silmeyi hedeflediğini öne sürdü.

Yegor Çernev, ABD’nin böylece, Ukrayna’nın Kremlin’in vasalı haline geleceği Vladivostok’tan Lizbon’a kadar “birleşik Avrasya” ve “Tek kuşak – tek yol” projelerini olanaksız hale getirmek istediğini belirtti.

Milletvekili, bu nedenle ABD’nin Putin’i hibrit savaşı sona erdirmeye ve topkeyun savaşa cesaret etme ya da ülkesinde gizlenme konusunda seçim yapmaya zorladığı değerlendirmesini yaptı.

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalede bulunması halinde ABD ve İngiltere’nin Rusya ekonomisine çok büyük zarar verebileceğini öngören Çernev, ABD’nin özel operasyonunun Ukrayna için de önemli ekonomik kayıplara yol açtığını kaydetti.

13.2.2022

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.