Ukraynalı komutan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi

Mariupol’deki Azovstal fabrikasında bulunan Ukraynalı komutan Serhiy Volina, Habertürk aracılığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek yardım istedi.

Bu haber 30 Nisan 2022 - 7:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Habertürk yayınına katılarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Volina, “Şimdi Türk halkına ve Cumhurbaşkanına çıkarma prosedürünü uygulaması, Mariupol garnizonunu Türkiye’ye götürmek için mümkün olan her şeyi yapması, güvenlik garantileriyle bizi fabrikadan alması için çağrıda bulunuyorum. Yardımınıza çok güveniyoruz. Size minnettarız” dedi.

“Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Ben denizci Serhiy Volina. Şu anda Mariupol garnizonunda bulunan ve 65 gündür savaşan 36. deniz tugayındayım” diyen Volina konuşmasını şöyle sürdürdü:

Şu anda durum çok zor. Savaş bir gün bile durmadı. Düşman kara saldırıları düzenliyor. Kara ve deniz üslerine topçu sistemleriyle ateş ediyor. Tanklar, savaş araçları ve askerleriyle saldırı operasyonları yürütüyor.

“DÜN SAHRA HASTANEMİZ YIKILDI”

Şu anda yardıma ihtiyacı olan 600 yaralı asker ve yaralı sivillerimiz var. En küçüğü 4 aylık onlarca çocuk ve yüzlerce sivil kendisine güvenli yer arıyor. Daha dün sahra hastanemiz yıkıldı, ameliyathanemiz yok oldu. Yaralılara tıbbi destek veremiyoruz. https://www.haberturk.com/ukraynali-komutan-haberturk-e-konustu-3424780

30.4.2022

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.