Ukraynalı komünistlerden Türkiye halkına başsağlığı: “Saldırının sorumlusu…”

kom

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirien ve 44 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Ukrayna Komünist Partisi başsağlığı mesajı yayımladı.

Ukrayna Komünist Partisi Birinci Sekreteri Petro Simonenko imzalı açıklamanın tamamı şöyle:

“Sevgili yoldaşlar,

Lütfen tüm Türkiye halkına İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen saldırı sonucunda ölen ve yaralanan pek çok kişi için, kişisel ve Ukrayna Komünist Partisi olarak ilettiğimiz derin taziyelerimizi kabul edin.

Türkiye’nin siyasi önderliği bu saldırının sorumluluğunu taşımaktadır, çünkü bu hükümet ülkeyi sivil, dini ve etnik çatışma bölgesine dönüştürmüştür, ülkeyi bölgede yaşayan halklara karşı ABD emperyalizminin tarafında savaşa çekmiştir.

Komünist Parti ve tüm Türkiye halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu iletiyoruz ve tüm işçileri terörizme ve bölgedeki ortak güvenlik tehditlerine karşı mücadelelerinde Türkiyeli komünistleri desteklemeye çağırıyoruz ve terörizmi gerekçelendirebilecek hiçbir hedef olmadığını duyuruyoruz. Bu küresel kötülüğü yenmek yalnızca tüm uluslararası toplumun ortak çabalarıyla mümkündür.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve dostlarına dayanıklılık, saldırının kurbanlarına da acil şifalar diliyoruz.

Diyoruz ki: “Ölümlere hayır! Terörizme hayır! Şiddete hayır!”

Saygıyla ve komünist selamlarımızla,

Birinci Sekreter

Ukrayna Komünist Partisi

Petro Symonenko”

(Kaynak: Haber.sol.org.tr)

1.7.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.