Ukraynalı kimsesiz çocuklara Türkiye jesti

k

AA’nın haberine göre Ukrayna’daki 4 yetimhanede kalan 30 kimsesiz çocuk için YDA Dalaman Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi.

Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında Ukraynalı çocukları Muğla’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Ukrayna’nın dost ve kardeş ülke olduğunu belirten Güvenç, tur firmasını da anlamlı projeleri için tebrik etti.

Güvenç, “Projenin dünya çocuklarının kardeşliği için örnek olmasını temenni ediyorum. Bölgemizde misafir ettiğimiz Ukraynalı çocukların gelecekte bir Türkiye gönüllüsü olacağına canı yürekten inanıyorum.” dedi.

Anex Tour Dalaman Kontrat Müdürü Mustafa Özden ise Ukrayna’da yaşayan kimsesiz çocukların ilk kez yurt dışına çıktıklarına işaret etti.

Çocukları bir hafta boyunca Fethiye Ölüdeniz bölgesinde misafir edeceklerini kaydeden Özden, “Onlar için 7 gün boyunca çok güzel ve dopdolu, eğlenceli bir program hazırladık.” diye konuştu.

Firmanın Ukrayna Pazarlama Müdürü Yulia Krasilnikova da kimsesiz çocuklardan, özellikle spor ve sanat alanında kendilerini gösterenleri Türkiye’ye getirdiklerini belirterek, “Çocuklar, Muğla’da kaldıkları süre boyunca hem tatil yapacak hem de sosyal etkinliklere katılacak.” dedi.

20.9.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.