Ukraynalı aktivistler Kızıl Ordu konserini bastı

Polonya’da düzenlenen Rus Kızıl Ordu Korosu konseri sırasında Ukraynalı protestocular, sahneyi basarak Rusya’yı protesto etti.

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerginlik kültür etkinliklerine de yansıdı. Dünyanın en ünlü askeri müzik gruplarından olan Rus Kızıl Ordu Korosu’nun Polonya’nın Bydgoszcz şehrinde verdiği konserde Ukraynalı aktivistler sahneyi bastı.

Kızıl Ordu’nun konseri sırasında Ruslara ait dans gösterisi yapan grubun sahneden ayrılmasının ardından 2 Ukrayna vatandaşı bir anda sahneye atladı.

Slogan atarak sahneye çıkan Ukraynalı aktivistler pankartlar açarak Rusya’yı protesto etti. Ukrayna ve Polonya bayrakları açan kişilere ilk olarak güvenlik görevlileri müdahale etti.

Yaşanan bu ilk protesto olayı sırasında güvenlik görevlileri protestocu 2 kişiyi sahneden indirdi. Bu sırada salonda konseri izleyen sanatseverler korkuya kapılarak çığlık çığlığa bağırdı.

Olayları sadece izlemekle yetinen Kızıl Ordu üyeleri protestocuların salondan çıkarılmasının ardından konserlerine devam etti.

Salonun dışarısına çıkartılan protestocular amaçlarına ulaşmak için protestolarını salonun dışında da sürdürdü. Aktivistler protesto görüntülerini sosyal medya hesaplarından yayınladı. (İHA)

9.12.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.