Ukrayna’daki çocuklar için online Türkçe etkinliği: “Yuvamızda sevgi var, neşe var”

Çocuklara Türk kültürü ve Türkçenin eğlenerek öğretilmesini amaçlayan “Yuvamızda Sevgi Var; Neşe Var!” adlı çevrim içi etkinlik yarın (11 Aralık) Ukrayna’daki anne-baba ve çocukları buluşturuyor.

T.C. Kiev Eğitim Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, 11 Aralık 2021 Cumartesi günü saat 19.30’da düzenlenecek “Yuvamızda Sevgi Var Neşe Var” isimli etkinliğe tüm anne-babalar ve çocuklar davetli.

Etkinliğin özellikle ana sınıfı, birinci, ikinci sınıf ve üçüncü sınıf öğrencilerine yönelik olduğu belirtilen açıklamada, “Etkinliğe anne-baba ve çocukların birlikte katılım sağlamasının yararlı olacağı değerlendirilmektedir” denildi.

Kiev, Bükreş ve Kişinev Eğitim Müşavirlikleri tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıya afişte bulunan link üzerinden katılım sağlanabilecek. Giriş için şifre gerekmiyor.

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgiler şöyle:

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce yürütülen eğitim diplomasisi faaliyetleri kapsamında yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için gerçekleştirilen projelerden “Yuvamızda Sevgi Var; Neşe Var!” ile anne ve babaların çocuklarıyla nitelikli zaman geçirme ve eğlenceli etkinlikler yapma konusunda farkındalık kazanmaları amaçlanmaktadır.

Oyunlarla çocukların fiziksel, zihinsel, sosyal ve dil gelişimine katkı sağlanmakta, aynı zamanda Türk kültürü ve Türkçenin eğlenerek öğretilmesi ile yurt dışındaki Türk toplumu ile ülkemiz arasındaki bağın güçlendirilmesi hedeflenmektedir. 2021 yılında başlatılan ve tüm yurt dışı temsilciliklerimizde uygulanacak olan proje bugüne kadar 28 ülkede 46 temsilcilik bölgesinde çevrim içi olarak uygulanmıştır.

Projenin uygulandığı ülkeler:

Almanya, Fransa, İngiltere, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, İran, Kosova, Sırbistan, İsveç, Danimarka, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Macaristan, İtalya, ABD, Kanada, Afganistan, Pakistan, Mısır, Kuveyt, Belçika, Bulgaristan.

10.12.2021

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.