Ukrayna’da yılbaşı hareketliliği: Mekanların yüzde 60’ı şimdiden doldu

Bu haber 23 Kasım 2016 - 10:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Christmas party friends have fun at bar

UBR.ua’nın haberine göre, Ukrayna’da krizin patlak verdiği 2013-2014 döneminde baş gösteren ciddi sıkıntıların geçen sene hafiflediği restorancılık sektörü, bu yıl daha olumlu bir tablo çiziyor.

“Restorannıy Konsalting” adlı şirketin verilerine göre, ülke genelinde bu sene yeni yıl kutlamalarının fiyatları geçen seneye göre yüzde 20-50 artış gösteriyor.

Geçen yılbaşında restoranlarda kişi başı fiyat en ucuz 300-350 grivnayken, bu sene 500-800 grivna civarında. Daha üst katagoride kişi başı fiyat bin grivnadan başlayıp, 3-4 bin grivnaya kadar yükseliyor.

Başkent Kiev’de yılbaşı gecesi için ortalama mekanlarda kişi başı fiyatın bin 200-4 bin grivna civarında olduğu belirtiliyor.

Çoğu mekan, yılbaşında birkaç meze, salata, sıcak yemek, meşrubat ve bir şişe şampanya ile votkadan oluşan fiks menü hazırlıyor.

Talepteki canlanmanın mekanlar arasında rekabeti artırdığı, işletmecilerin yılbaşı şovlarını farklı kılmak için yenilik arayışlarına giriştiği belirtiliyor.

“Orta” fiyat kategorisinde rezervasyonların çok öncesinden başladığına, bugün yılbaşı gecesi için mekanların yüzde 60’ında yer kalmadığına dikkat çekiliyor.

23.11.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.