Ukrayna’da ulusal hava yolu şirketi kuruluyor: Bütçesi ne kadar olacak?

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkede ulusal hava yolu şirketi kurulacağını duyurdu. Ukrayna Ulusal Hava Yolları’nın önümüzdeki yıl faaliyete girmesi bekleniyor.

Bu haber 26 Kasım 2021 - 9:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Büyük İnşa: Havacılık ve Turizm” forumunda bilgi veren Zelenskiy, kurulacak şirkete “Ukrayna Ulusal Hava Yolları” ismini vermeyi planladıklarını söyledi.

Aerogestion adlı Fransız danışmanlık şirketinden konuyla ilgili Ukrayna medyasına yapılan açıklamada, Ukrayna Ulusal Hava Yolları’nın 2022’de iç hatlarda iki noktaya uçuşlara başlayacağı, 2023’te bu sayının sekize yükseltileceği belirtildi.

2022’den itibaren kısa mesafeli 14 hatta uluslararası uçuş yapılacağı aktarılan açıklamada, uzun mesafeli uçuşlara ise 2023’ten itibaren başlanmasının planlandığı kaydedildi.

Ukrayna Ulusal Hava Yolları’nın uçak sayısının ilk sene 3-5 ile sınırlı olacağı, 2026’da 14-20’ye kadar çıkarılacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, hava yolu şirketinin ilk sene için 96 milyon euro olarak belirlenen bütçesinin, ikinci sene 50-60 milyon euro’ya yükseltileceği bilgisi verildi.

Zelenskiy: “Hayalim THY seviyesinde ulusal hava yolu şirketi kurmak”

26.11.2021

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.