Ukrayna’da THY’nin sponsorluğunda kanserli çocuklara destek koşusu (FOTO)

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Türk Hava Yolları’nın (THY) sponsorluğunda, kanserli çocuklara yardım amacıyla düzenlenen renkli koşuda ilginç görüntüler oluştu.

“Kyiv Color Run” adlı koşu boyunca katılımcılar birbirlerinin üzerlerine boya püskürttü. Troitskaya Meydanı ve Bolşaya Vasilkovskaya Caddesi güzergahında yapılan koşunun galibi, THY’den dünyanın herhangi bir noktasına uçak bileti kazandı.

Etkinliğin gelirleri kanser hastası çocukların ihtiyaçları için kullanılacak. Sloganı “Happiest 5k on the Planet (Dünyanın en mutlu 5 kilometresi)” olan “The Color Run (Renkli Koşu)” her yıl yaklaşık 40 farklı ülkede düzenleniyor. Kiev’de etkinlik 2014 yılından bu yana organize ediliyor.

THY Kiev Müdürü Dinçer Sayıcı, UkraynaHayat’a yaptığı açıklamada, “2014 yılından bu yana yapılan ve kanser hastalığı ile mücadele eden çocukların her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli yardımın toplanabilmesi amacıyla düzenlenen Color Run maratonuna Türk Hava Yolları olarak ana sponsor olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duymaktayız. Bu etkinlikte olduğu gibi dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle de birçok insana umut olmaktan sevinç ve gurur duymaktayız” dedi.

1993 yılında Ukrayna’ya ilk uçuşunu yapan THY, bugün Ukrayna’nın Kiev, Odessa, Harkov, Lvov, Zaporoje ve Herson kentlerinden haftada 61 uçuş düzenliyor. THY, uçulan nokta sayısı bakımından Ukrayna’nın en büyük yabancı hava yolu şirketi.

19.6.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.