Ukrayna’da taşıyıcı annelerin doğurduğu bebeklerden altısı ailelerine kavuştu

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, taşıyıcı annelerden dünyaya gelen ve ülke sınırları kapalı olduğu için ailelerine teslim edilemeyen 46 bebekten altısı ailelerine kavuştu.

Ukraynalı taşıyıcı annelerden dünyaya gelen bebeklerini, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ülke sınırları kapalı olduğu için göremeyen Arjantinli ve İspanyol altı aile, Kiev’de bir otelde bulunan bebeklerini teslim aldı.

YEDİ AİLE DAHA ÇOCUKLARINA KAVUŞACAK

Ukrayna Parlamentosu’nun İnsan Haklarından Sorumlu Yetkilisi Ludmila Denisova, Ukrayna’ya gelen ve karantina sürecini geçiren 7 ailenin daha çocuklarını teslim alabilmek için gerekli işlemleri tamamladıklarını açıkladı. Ukrayna basınına bilgi veren Denisova, “Ukrayna Sağlık Bakanlığı, taşıyıcı annelerden doğan bebeklerini almak isteyen yabancı ailelerin ülkeye gelebilmeleri için özel izin çıkarıyor. Aileler gelmeye başladı. Ancak zorunlu karantina uygulaması nedeniyle şu an gözlem altındalar” dedi.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de özel bir klinik, taşıyıcı annelerden dünyaya gelen ve ülke sınırları kapalı olduğu için yurt dışındaki ailelerinin teslim alamadığı 46 bebeği toplu halde bir otele yerleştirmişti. Arjantinli 11 aile, çocuklarına kavuşabilmek için 30 Mayıs’ta özel izinle Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gelmişti.

11.6.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.