Ukrayna’da öldürülen öğrencilerin aileleri Harkov’da (VIDEO)

Sonat KEREM / UKRAYNA,(DHA)
Ukrayna’nın Harkov kentinde öldürülen üniversite öğrencileri Zeynep Hüsünbeyi (22) ile Buket Yıldız’ın (20) aileleri, cenazeleri teslim almak için Ukrayna’ya geldi.

Buket Yıldız’ın anne ve babası Canan ve Hikmet Levent Yıldız, teyzesi Şevval Tekin, Zeynep Hüsünbeyi’nin babası Yurdal Hüsünbeyi Ukrayna’nın Harkov kentine geldi.

Acılı aileleri Türkiye Cumhuriyeti Harkov Fahri Konsolosu Vladimir Belıy, işadamı Zeki Aşkar ve Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği görevlisi karşıladı. DHA’nın sorularını yanıtlayan Fahri Konsolos Belıy, “Tüm Ukraynalı yetkililer ile beraber, Türk vatandaşı kız öğrencilerin cenazelerinin Türkiye’ye en kısa zamanda gönderilmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

Belıy, cenazelerin yarın ya da en geç 9 Ocak Çarşamba günü Türkiye’ye gönderilmesinin beklendiğini söyledi. Ukrayna’da 7 Ocak Ortodoks Noeli’nin resmi tatil olması nedeniyle cenazeleri teslim alma işlemlerine yarın başlanabilecek.

Zeynep Hüsünbeyi ile Buket Yıldız’ın öldürüldüğü cinayetin şüphelisi Hüsnü Can Ç. dün tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN.

FAHRI KONSOLOS VLADIMIR BELIY

7.1.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.