Ukrayna’da lüks konutlara talep salgında hız kesmedi: İşte en pahalı daireler

Ukrayna’da VIP dairelere olan talep salgında da hız kesmedi. Bugün en pahalı dairelerin fiyatları ne kadar? İşte lüks konut piyasasında son rakamlar:

Kp v Ukraine gazetesinin aktardığı verilere göre, Ukrayna’daki en lüks konut komplekslerinden biri olan, Kiev’deki Peçersk semtinde bulunan Daimond Hill’de 150-300 metrekarelik dairelerin fiyatları 2-5 milyon dolar arasında değişiyor. Nehir manzaralı bu daireler “kaba inşaatı” tamamlanmış olarak satılıyor.

Gazeteye bilgi veren bir emlak şirketi yetkilisi, salgın döneminde yaşanan krize rağmen Kiev’de lüks konutlara talebin yüksek olduğunu söyledi. Redutnaya Caddesi’nde 400 metrekarelik “townhouse” tipi dairelerin ise “kaba inşaatı” tamamlanmış halde 5,5 milyon dolara alıcı beklediğini belirtiliyor.

Altın kaplama klozet 

Habere göre, Kiev’de Miçurin Caddesi’nde 5 katlı bir apartmanda 350 metrekarelik daireler 6 milyon dolara satışa sunuluyor.  3-4 yatak odasının bulunduğu dairelerde, klozetler ise altın kaplama.

Bolşoy Jitomirskaya Caddesi’ndeki bir apartmanda 389 metrekarelik dairelerin fiyatı 4,5 milyon dolar.

Kiev’de “zengin muhidi” olarak bilinen Konça-Zaspa’da kısa süre önce satılan bir villanın fiyatının 15 milyon olduğu belirtiliyor.

Odesa’da da Ark Palace adlı lüks konut kompleksinde daireler 3 milyon dolara satışa sunuluyor.

20.7.2020

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.