Ukrayna’da koronavirüs vaka sayısı üçe yükseldi

Ukrayna’da 2 kişide daha koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiği ve vaka sayısının 3’e yükseldiği bildirildi.

Bu haber 12 Mart 2020 - 20:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukrayna Sağlık Bakanlığı Basın Servisi’nden yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna’nın Jitomir ve Çernovtsi illerinde iki kişinin virüse yakalandıklarının tespit edildiği belirtildi.

Jitomir’de yaşlı bir kadının, Çernovtsi’de ise eşi İtalya’dan dönen 64 yaşındaki bir erkeğin test sonuçlarının pozitif çıktığı duyurulan açıklamada, hastalarla temas ettikleri saptanan kişilerin de gözlem altına alındığı kaydedildi.

“VİRÜSE YAKALANAN KADIN KİLİSEYE GİTTİ”

Ukrinform ajansına bilgi veren Jitomir İl Laboratuvar Merkezi Müdürü Zinoviy Paramonov, hastalığının ilk belirtileri 3 Mart’ta ortaya çıkan yaşlı kadının 8 Mart’ta kilise gittiğinin belirlendiğini, bu nedenle kentte koronavirüse yakalananların sayısının artmasından endişe edildiğini söyledi.

Jitomir Valiliği Sağlık Dairesi Müdürü Mikola Suslik, koronavirüs tespit edilen yaşlı hastanın 1 Mart tarihinde Polonya’dan Ukrayna’nın Lviv, ardından Jitomir kentine geldiği bilgisini verdi.

Ukrayna’da ilk koronavirüs vakası 3 Mart tarihinde Çernovtsi kentinde, İtalya’dan dönen bir erkek hastada tespit edilmişti.

Ukrayna genelinde dünden itibaren 3 hafta süreliğine tüm eğitim kurumları tatil edilirken, geçici olarak kara sınır kapılarının kapatılması, toplu etkinliklerin yasaklanması, eğlence merkezlerinin faaliyetlerinin durdurulması ve futbol karşılaşmalarının seyircisiz oynanması kararlaştırıldı.

12.3.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.