“Ukrayna’da karantinaya devam, ama normalleşmede yeni aşamaya geçilebilir”

Ukrayna’da koronavirüs salgınına karşı karantina önlemlerinin sürdürülmesi, ancak normalleşme planı çerçevesinde kısıtlamaların giderek hafifletilmesi planlanıyor. İşte Devlet Başkanı Zelenskiy ile Başbakan Şmigal’in son açıklamaları.

Ukrayna Başbakanı Denis Şmigal, ülkede karantina uygulamasının 22 Mayıs tarihinden sonra uzatılmasının planlandığını açıkladı. Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ise yasakların hafifletilmeye devam edilmesinin öngörüldüğünü söyledi.

1+1 kanalında katıldığı yayında son durumu değerlendiren Başbakan Şmigal, “Karantinanın süresi 22 Mayısa kadar. Ancak bu son tarih değil, karantina uzatılacak” dedi.

Ukrayna’nın son günlerde salgının zirvesini yaşadığını belirten Şmigal, iyileşen hastaların sayısının henüz yeni vaka sayısının üzerine çıkmadığını, bu göstergenin karantina yasaklarının yumuşatılması için kilit öneme sahip olduğunu vurguladı.

Devlet Başkanı Zelensiy ise salgındaki göstergelerin normalleşme sürecinde bir sonraki aşamalara geçilmesine imkan tanıdığını söyledi.

Ukrayna’da koronavirüs kısıtlamaları 11 Mayıs tarihinden itibaren hafifletilmişti.

Ukrayna karantinadan nasıl çıkacak? İşte adım adım “normale dönüş” planı

13.5.2020

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.