Ukrayna’da hükümete taze kan: “Daha tecrübeli isimlere ihtiyaç var”

Ukrayna Bakanlar Kurulu’nda yapılması muhtemel yeni atamalar ülke gündeminde. Başbakan Oleksiy Gonçaruk’un bir kez daha istifasını sunabileceği, bazı bakanlıklara da yeni isimlerin atanabileceği iddia ediliyor.

Bu haber 02 Mart 2020 - 11:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukrainskaya Pravda’nın haberine göre, iktidardaki Halkın Hizmetkârı Partisi Parlamento Grup Başkanı David Arahamiya, Ukrayna Parlamentosu’nda 4 Mart Çarşamba günü düzenlenecek olağanüstü oturumda Bakanlar Kurulu’ndaki kadro değişikliklerinin gözden geçirileceğini söyledi.

Kabinede yeni isimlere ihtiyaç duyulduğunu belirten milletvekili, “Ekonomik krizin yaklaştığına dair işaretler var, koronavirüs salgını ihtimali var. Hükümetin bir karargâha dönüştürülmesi gerekiyor” dedi.

Hükümete yeni atamaların yapılabileceğini belirten Arahamiya, “Bakanlar Kurulu’nu güçlendirmek, daha işlevsel ve deneyimli hale getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Arahamiya, Yanukoviç döneminin başbakan yardımcısı Sergey Tigipko’nun başbakanlığa getirileceği yönündeki söylentilerin sorulması üzerine ise “Hayır, bu olmayacak” dedi.

Ukrayna medyasında çıkan bazı haberlerde, Başbakan Oleksiy Gonçaruk’un istifasını sunmaya hazırlandığı ve Dışişleri Bakanı da dahil olmak üzere bazı bakanların yerlerine yeni isimlerin atanmasının planlandığı iddia edildi.

2.3.2020

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.