Ukrayna’da gayrimenkul ve sanayi devi DСH, e-ticaret sektörüne girdi

Ukrayna’da gayrimenkul ve inşaat yatırımlarında bulunan, ülkenin en zengin isimleri arasında yer alan Aleksandr Yaroslavskiy’nin sahibi olduğu DСH Group, e-ticaret sektörüne adım attı. Şirket, internet mağazası LeBoutique’in tüm haklarını satın aldı.

Kiev, Harkiv ve Dnipro’da Karavan adlı alışveriş merkezlerinin sahibi olan DСH Group, online satış kanallarını geliştirme stratejisi kapsamında LeBoutique’e yatırım yapma kararı aldığını duyurdu.

2010’da kurulan LeBoutique.com sitesinde ünlü markaların indirimli hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar ürünleri satılıyor.

Gayrimenkul, inşaat, sanayi alanlarında faaliyet gösteren DCH’in (Development Construction Holding) yatırımları arasında Kharkiv Palace Oteli, Vozdvijenka konut kompleksi, Ecopolis HTZ iş merkezi de bulunuyor. Uluslararası Harkiv Havaalanı’nın işletmesini de DCH Group yürütüyor.

Harkiv’deki Metalist futbol kulübünün eski başkanı Aleksandr Yaroslavskiy (60), Focus dergisine göre 686 milyon dolar servetiyle Ukrayna’nın en zengin 14’üncü kişisi.

3.2.2021

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.