Ukrayna’da elektrik ve otomasyon fuarına Türk damgası: “Lezard pazar liderliğine koşuyor”

Ukrayna’da elektrik, endüstriyel aydınlatma ve otomasyon fuarına bu yıl da Türk şirketleri yoğun ilgi gösterdi.

Kiev’de düzenlenen Ukrayna uluslararası elektrik, endüstriyel aydınlatma ve otomasyon fuarında birçok Türk şirketi yer aldı.

Elektrik ve endüstriyel aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren Lezard şirketinin Ukrayna Genel Müdürü İlker Toraman, fuarda UkraynaHayat’ın sorularını yanıtladı. Ziyaretçi sayısının geçen seneye kıyasla daha fazla olduğunu belirten Toraman, “Fuardaki olumlu görüşmelerin ardından siparişlerimizi iki katına çıkarmayı planlıyoruz. 2018-2019 döneminde de Ukrayna’ya yaptığımız yatırımların sonuçlarını alacağımızı düşünüyorum. Ukrayna’da büyük hipermarketlerde Lezard markası son iki yıldır lider” dedi.

“Hedefimiz pazar liderliği” 

Ukrayna’da ekonomik krizin etkilerinin tam olarak sona ermediğine işaret eden Toraman, “Ukrayna’nın vergi reformları ve diğer bazı alanlarda atması gereken adımlar var. Bunların hayata geçirilmesinin ardından ülke yatırım açısından daha cazip olacakır. Biz bu zor şartlara rağmen yaklaşık üç senedir Ukrayna’da istikrarlı bir büyüme içerisindeyiz. Bir Türk markası olarak kısa süre içerisinde Ukrayna’da pazar lideri olacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Günsan Elektrik Bölge Satış Müdürü Tatyana Çakır ise, “Fuar bu sene çok kalabalık. Yoğun bir ilgi var. Yaklaşık 10 yıldır Ukrayna pazarıyla çalışıyoruz. Ukrayna’da ekonomik kriz sonrasında toparlanma süreci devam ediyor. Bugün geçmiş yıllara göre gidişat daha olumlu. Ukrayna bu sektörde ciddi bir potansiyele sahip” dedi.

Bu yıl 22’incisi düzenlenen “Elcom Ukraine” fuarına farklı ülkelerden yaklaşık 400 firma katıldı. Türkiye Ekonomi Bakanlığı gözlemcisinin de bulunduğu fuarda, Borsan, Anadolu Plasma, Anka, Baysal, Esen Elektrik, Onka Elektrik gibi şirketler de yer aldı.

23.4.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.