Ukrayna’da devlet yasa dışı kumarhanelere savaş açtı

Ukrayna’da İçişleri Bakanı Arsen Avakov, “loto” adı altında kumar oynatan işletmelerin kapatılması talimatı verdi. Ülke genelinde yüzlerce yasa dışı kumarhaneye baskın düzenlendi.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Avakov, “Bakanlar Kurulunun kararnamesi, tüm kumar kulüplerinin, loto bayilerinin ve kumar oynatılan yerlerin kapatılmasınını öngörüyor. Polis Teşkilatı’na 20 Aralık saat 16.00’dan itibaren tüm kumar salonlarının kapatılması talimatı veriyorum” dedi.

Bu açıklamanın ardından ülke genelinde binlerce yasa dışı kumar salonunun ve sanal kumar oynatılan mekanın kapatıldığı, toplam değeri 46 milyon grivna olan kumar makinelerine el konulduğu açıklandı.

Bu arada Ukrayna’da kumarın yasallaşmasını öngören yasa tasarısı bugün Ukrayna Parlamentosu’nda yapılan oylamada reddedildi. Yapılacak değişikliklerin ardından tasarının yeniden parlamentoya sunulması bekleniyor.

Tasarıda, kumarhane lisanslarının sınırlı sayıda ve elektronik müzayede yoluyla verilmesi teklif ediliyordu. Tasarı nihai olarak onaylanırsa, kumarhaneler 5 yıldızlı otellerde açılabilecek. En az 3 yıldızı olan otellerde ise kumar otomatları yerleştirilmesine izin verilecek.

Zelenskiy İstanbul’da açıklamıştı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, İstanbul’da geçen temmuz ayında katıldığı Türkiye-Ukrayna İş Forumu’nda yaptığı konuşmada, Ukrayna’da kumarı yasal hale getirmeye hazırlandıklarını açıklamıştı.

20.12.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.