Ukrayna’da Çernomorsk Limanı’ndaki iki büyük projeye Türk şirketleri talip

Türk şirketlerinin Ukrayna’daki önemli altyapı projelerine ilgisi sürüyor. Çalık Holding ve Busserk şirketi yetkilileri, Ukrayna Altyapı Bakanı Vladislav Krikliy ile bir araya gelerek, kamu-özel sektör ortaklığında hayata geçirilmesi planlanan iki büyük projeyle ilgili bilgi aldı.

Ukrayna Altyapı Bakanı Vladislav Krikliy, Çalık Holding Genel Müdürü Yahya Abdullahoğlu, Busserk şirketi Genel Müdürü Emrah Gezgin ve NIKO Group Genel Müdürü Andrey Şelyug ile bir araya geldi.

Ukrayna Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, şirketlere Ukrayna limancılık sektörüne gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Krikliy, Odese’ya bağlı Çornomorsk’ta demir yolu-feribot kompleksi ve konteyner terminali inşası projelerinin hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi.

Bu iki projenin Ukrayna hükümetinin önümüzdeki üç yıl için belirldiği öncelikli 100 yatırım projesi arasında olduğunu belirten Krikliy, Altyapı Bakanlığı’nın projelerin herhangi bir aksaklık olmadan tamamlanmasına önem verdiğini vurguladı.

Açıklamada, imtiyaz sözleşmesi kapsamında hayata geçirilmesi planlanan iki projeye 100 milyon dolardan fazla yatırım sağlanmasının öngörüldüğü aktarıldı.

25.1.2021

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.