Ukrayna Vida’ya sahip çıktı: Hırvatistan Büyükelçiliği önünde eylem, federasyondan destek

Hırvatistan Milli Takımı’nın Dünya Kupası’nda ev sahibi Rusya’yı eleyerek yarı finale yükseldiği karşılaşma sonrası Hırvat futbolcu Domagoj Vida’nın Ukrayna lehine yaptığı tezahüratın yankıları sürüyor.

Beşiktaşlı Hırvat futbolcu Domagoj Vida, DÜnya Kupası’nda ev sahibi Rusya’yı seri penaltı atışları sonrası 4-3 yendikleri maç sonrası takımın scoutlarından Ognjen Vukojevic ile birlikte “Slava Ukraine” (Yaşasın Ukrayna) diye bağırarak “Bu galibiyet Ukrayna için” dediği bir videoyu internette paylaşmıştı. Bu görüntüler Ukrayna ile siyasi sorun yaşayan Rusya’da tepkilere yol açmıştı.

Hırvatistan Futbol Federasyonu, Vida’yı uyarmakla yetinirken, Vukojevic’in ise işine son vermişti. FIFA da konuyla ilgili Vida’ya uyarıda bulunmuştu.

Kiev Hırvatistan Büyükelçiliği önünde eylem

Bu gelişmelerin ardından Vida ve Vukojevic, Ukrayna’da adeta “kahraman” ilan edildi. Hırvatistan Kiev Büyükelçiliği önünde toplanan Ukraynalı bir grup, Vida ve Vukojevic’i desteklemek için gösteri düzenledi.

Öte yandan Ukrayna Futbol Federasyonu, Vukojevic’e konuyla ilgili verilecek olası bir para cezasını ödemeye hazır olduğunu duyurdu. “Yaşasın Ukrayna” sloganının siyasi içerik taşımadığına işaret edilen açıklamada, Vukojevic’e Ukrayna Futbol Federasyonu’nda çalışması teklifinde de bulunuldu.

Görüntüler için tıklayın.

11.7.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.