Ukrayna Parlamentosu’nda yine yumruklar konuştu (VIDEO)

Ukrayna Parlamentosu’nda kiliseyle ilgili oturumda milletvekilleri birbirine girdi.

Ukrayna Parlementosu milletvekilleri, Ukrayna Kilisesi’nin Rusya’dan ayrılması ile ilgili düzenlenen bir oturumda anlaşmazlığa düştü.

Ukrayna Parlementosu milletvekilleri, Ukrayna Kilisesi’nin Rusya’dan ayrılması ile ilgili düzenlenen bir oturumda anlaşmazlığa düştü. Oturum sonrası farklı görüşteki iki vekil arasında yumruklar havada uçuştu.

Ukrayna, Rusya’dan bağımsız Ortodoks Kilisesi’ni kurduktan sonra bugün parlamentoda yeni kilisenin isminin belirlenmesi için bir oturum düzenlendi. Oturumda çoğunluğun oyu ile kilisenin adına, “Rusya Ortodoks Patrikanesi’nin Ukrayna Kolu” olarak karar verildi. Öte yandan karara muhalif bazı vekiller kilisenin adı içerisinde “Rusya”nın belirtilmesine karşı çıktı. Bunun üzerine artan gerginlikle Halk Cephesi Partisi milletvekillerinden Yuriy Bereza, Muhalif Blok Partisi milletvekillerinden Nestor Şufriç arasında yumruklar konuştu.

Özelikle Şufriç yırttığı ve üzerinde, “Putin’in ajanlarını yargılayın” yazılı pankart kavganın yaşanmasında büyük etkiye sahip oldu. (İHA)

21.12.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.