Ukrayna Ekonomi Bakanı’ndan Türk iş dünyasına destek: “Her konuda yardımcı olmaya hazırız”

Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı Timofiy Milovanov, ülkede faaliyet gösteren Türk iş insanlarının sorunlarının çözümü için bakanlık olarak girişimde bulunacaklarını söyledi.

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (TURKSİD) açılışında konuşan Bakan Milovanov, “Derneğinizin temsilcilerini bakanlığımıza davet ediyorum. Sizin problemlerinizle ilgilenecek bir yardımcıyı tayin edeceğiz. Sizlere her konuda yardımcı olmaya hazırız” dedi.

“SERBEST TİCARET YENİ İMKANLAR GETİRECEK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin 3 Şubat’ta Kiev’de bir araya geldikleri görüşmeye de değinen Ukraynalı Bakan, “İki ülke liderleri geçtiğimiz günlerde çok başarılı bir görüşme yaptılar. Bu görüşmelerin büyük bölümü, iki ülke arasında serbest ticaret anlaşması (STA) müzakerelerinin neticelendirilmesi konusuna ayrıldı. Bu anlaşma taslağına yüzlerce mal ve hizmet kalemi dahil olduğu halde, odak noktaları tekstil, tarım, hafif sanayi ve sanayi sektörleri. Bu da ülkelerimiz arasında yeni ticaret imkanları anlamına geliyor” diye konuştu.

9.2.2020

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.