Ukrayna iş dünyası TUİD’in yıl sonu yemeğinde buluştu (FOTO ALBÜM)

Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD), geleneksel yıl sonu yemeğini düzenledi.

Kiev’deki Mangal Restoran’da düzenlenen yemek, Ukrayna’daki bazı iş insanlarını ve profesyonelleri bir araya getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel’in de katıldığı davette, Ukrayna Tarım Bakan Yardımcısı Olga Timofetseva, Ukrayna Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Yuriy Nerpan, Avusturya Ukrayna İşadamları Derneği Başkanı Alfred F. Praus, İngiltere Ukrayna Ticaret Odası Başkanı Bate Toms, T.C. Kiev Ticaret Müşaviri Haydar Koçak, TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Hacı Bayram Bolat, T.C. Kiev Büyükelçiliği İkinci Katibi Mehmet Aktaş, Türk işadamları ve Ukrayna’daki yabancı iş dünyasının temsilcileri yer aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TUİD Yönetim Kurulu Başkanı Burak Pehlivan, geleneksel olarak yıl sonunda düzenledikleri bu organizasyonda yılın kısa bir muhasebesini yapma imkanı bulduklarını, TUİD olarak Ukrayna ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde yetmişin üzerinde faaliyete imza attıkları seneyi oldukça etkin ve verimli bir biçimde geçirdiklerini söyledi.

‘TUİD üyelerinin yanı sıra,  Ukrayna Türk toplumuzun değerli bireylerine, Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinde işbirliği içinde olduğumuz iş örgütlerine, yabancı dostlarımıza ve tabii ki büyükelçiliğimize bize verdikleri sürekli destek için teşekkür ediyoruz’’ diyen Pehlivan, Ukrayna Türk iş dünyasının dinamikliği ve enerjisiyle yeni Ukrayna’nın kuruluş sürecine katkı yaptığını, 2017 yılında Ukrayna’daki farklı ülkelerin iş dünyaları arasındaki ilişkilerin genişleyip, derinleşmesinin ise yılın en önemli kazanımlarından biri olduğunu hatırlattı.

TUİD ve Ukraynahayat.com’un bir ilke imza atarak, Ukrayna’daki Türkiye algısını, halkın Türk ürün ve markalarına bakışını ölçen bir anket çalışması yaptırdıkları bilgisini paylaşan Pehlivan, “Ülkenin saygın araştırma şirketlerinden Rating’in yaptığı anketten oldukça çarpıcı sonuçlar çıktı. Ukrayna halkının, Türkiye’ye ve Türklere bakış açısının olumlu olduğu görüldü. Bu araştırmayı her yıl yaparak değişimleri ölçmeyi planlıyoruz” dedi.

Büyükelçi Tezel: “Bu çalışmadan biz de faydalanacağız”

2017 yılının TUİD açısından başarılı geçtiğini söyleyen Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ise, “TUİD çok aktif bir dernek. Burak Beyin olması tabii önemli bir değer” dedi.

UkraynaHayat.Com’un girişimiyle, TUİD’in sponsorluğunda Ukrayna genelinde yapılan Türkiye anketinin önemini vurgulayan Büyükelçi, “Bu çalışmadan Burak Bey bana bahsetmişti. Çok faydalı bir çalışma. Sayenizde biz de bundan faydalanacağız”dedi.

Tezel, “Ukrayna’ya yönelik çalışmalarımız, yardımlarımız, maalesef, bazen Ukrayna’ya rağmen olmak zorunda, ama bu doğru bir tercih ve bu yönde devam edeceğiz. Türkiye’den daha fazla işadamlarımızın Ukrayna’ya ilgi göstermesini ümit ediyoruz. Önümüzdeki sene daha güzel başarılara inşallah hep beraber imza atarız” diye konuştu.

20.12.2017

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.