Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den Onur Taahhüt’e teşekkür: “Size minnettarız” (VIDEO)

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkenin batısında sel felaketinden zarar gören bir yerleşim biriminin yol altyapısını yenileyen Türk şirketine teşekkür etti.

Zelenskiy, Ukrayna’nın batısındaki İvano-Frankivsk ilini ziyareti sırasında, geçen haziran ayında yaşanan sel felaketinden zarar gören ve yol altyapısı Türk şirketi Onur Taahhüt tarafından ücretsiz olarak yenilenen Lançin kasabasında incelemelerde bulundu.

“Ukrayna’yı böylesine seven bir Türk şirketi…”

Onur Taahhüt Genel Koordinatörü Emre Karaahmetoğlu’na şirketin hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Zelenskiy, “Ukrayna’da yol inşaatı yapan birkaç şirket var, ancak Ukrayna’yı böylesine seven ve yardım eden, bir Türk-Ukrayna şirketi. Tebrikler, size minnettarız” ifadelerini kullandı.

Ukraynalı lidere projeyle ilgili bilgi veren Karaahmetoğlu ise çalıştıkları bölgelerde halka yardım etmeye önem verdiklerini belirterek, “Yaşanan sel felaketinin ardından bizzat Sayın Kubrakov’a (Ukrayna Kara Yolları İdaresi Genel Müdürü) telefon açtım. Bölge sakinlerine yardım sağlamak istedik. Bu konuşmanın ardından hemen ertesi gün çalışmalara başladık” diye konuştu.

Onur Taahhüt, sel felaketinden zarar gören Lançin kasabasında 3,2 kilometrelik otoyolun ve yağmur suyu drenajının bakım ve onarımının yanı sıra, kaldırım taşları, sokak aydınlatması, trafik levhaları ve yaya geçitlerinin yenilenmesi çalışmalarını da ücretsiz olarak tamamladı.

GÖRÜNTÜLER İÇİN:

Володимир Зеленський ознайомлюється з перебігом відновлення інфраструктури у Ланчині на Івано-Франківщині.

Володимир Зеленський ознайомлюється з перебігом відновлення інфраструктури у Ланчині на Івано-Франківщині. Цей населений пункт постраждав від повені наприкінці червня 2020 року.

Офіс Президента України paylaştı: 18 Eylül 2020 Cuma

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.