Ukrayna Demir Yolları’nda “temizlik operasyonu”: Genel müdür görevden alındı

Ukrayna’da en büyük kamu işletmelerinden Ukrayna Demir Yolları’nda (Ukrzaliznitsya) geniş çaplı kadro değişimi sürüyor. Başbakan Gonçaruk, Ukrzaliznitsya Genel Müdürü Yevgeniy Kravtsov’un görevden alındığını duyurdu.

Ukrayna Başbakanı Oleksiy Gonçaruk, Ukrayna Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Yevgeniy Kravtsov’un görevden alındığını açıklayarak, “Bu, Devlet Demir Yolları işletmesindeki yeniden yapılanma için önemli bir adım” dedi.

Ukrzaliznitsya’nın yeni genel müdürünün belirlenmesi için ihale açılacağını belirten Gonçaruk, Kravtsov’un ise Altyapı Bakanlığı bünyesinde görevlendirilebileceğini söyledi.

Gonçaruk, Devlet Demir Yolları işletmesinin yönetiminin, Alman demir yolları şirketi Deutsche Bahn’a devredilebileceğini açıklamıştı.

Ukrzaliznitsya’daki büyük çaplı yolsuzlukların önüne geçebilmek için “temizlik operasyonu” başlatan hükümet, “kemer sıkmak” adına Devlet Demir Yolları işletmesinin idari personellerinin yüzde 50’sinin 2020 yılı içinde işten çıkarılmasının planlandığını duyurmuştu.

30.1.2020

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.