Ukrayna Başbakanı, Türk iş insanlarıyla görüştü: “Ticaret hacmi ikiye katlanacak”

Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal, Ukrayna’da faaliyet gösteren Türk şirketlerinin temsilcileri ile bir araya geldi.

Ukrayna Bakanlar Kurulundan yapılan açıklamaya göre, başkent Kiev’de Türk iş insanlarıyla bir araya geldiği toplantıda konuşan Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal, Türkiye ile Ukrayna’nın altyapı, sanayi ve ticaret alanlarında önemli iş birliği potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Türkiye’nin Ukrayna için çok önemli bir ticari ve ekonomik partner olduğunu vurgulayan Şmıgal, “Türk şirketlerinin Ukrayna ekonomisine yatırım katkılarını takdir ediyoruz” dedi.

Ukrayna Başbakanı, ikili ticaret hacminin yaklaşık 5 milyar dolar olduğuna işaret ederek, “Ukrayna ile Türkiye bunu en azından 2 katına çıkarma konusunda anlaştı. Cumhurbaşkalarımız güncellenen anlaşmalar ve karşılıklı ticaret yoluyla ilişkileri ve iş birliğini bir üst seviyeye taşıma arzusunu ortaya koydular” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan Türk iş insanları ise Ukrayna’da kamu- özel sektör ortaklığının ülkede altyapının ve ekonominin gelişimine katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Ukrayna Bakanlar Kurulunda düzenlenen toplantıya Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere, Kiev Ticaret Müşaviri Ahmed Numan Özyurt ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesindeki Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Başkanı Ruşen Çetin de katıldı.

30.3.2021

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.