TUSİB’den Büyükelçi Yönet Can Tezel onuruna akşam yemeği (FOTO ALBÜM)

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) önümüzdeki ay Kiev’den ayrılacak olan Büyükelçi Yönet Can Tezel onuruna bir akşam yemeği verdi.

Bu haber 14 Kasım 2018 - 11:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TUSİB.org’da yer alan haber şöyle:

“Kiev’deki Elis Restoran’da, Türk işadamları ve diplomatların iştiraki ile düzenlenen yemek 12 Kasım Pazartesi günü, TUSİB üyesi şirketler Creditwest Bank Ukrayna, Nobel İlaç ve TUSİB Yönetim Kurulu üyelerinin destek ve sponsorlukları ile gerçekleşti.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Ukrayna Özel Gözlem Misyonu Başkanı Büyükelçi (E) Ertuğrul Apakan, Kiev Büyükelçiliği Müsteşarı Buket Kabakçı, Özgün Talu (AGİT), Hakan Sıralı (Kiev Büyükelçiliği), Baran Türkmen (Kiev Büyükelçiliği), Kiev Ticaret Ataşesi Haydar Koçak, TİKA’nın Ukrayna Programı’nın yeni Koordinatörü Esin Acar Ergin ile, DEİK Türkiye – Ukrayna İş Konseyi Başkanı Rasim Bekmezci, Türk Hava Yolları Ukrayna Müdürü Dinçer Sayıcı ile Adnan Anaçali (CreditWest Bank Ukraine), Alp Arbatlı (Beko Ukraine), Zafer Özbay (Ukrtower), Can Uğurlucan ( Lacoste- Eren Holding), Fırat Dursun (Alom LLC), Haldun Güvenir (Lisca), İsmet Yazıcı (lifecell Ukrayna),Onur Anlıatamer (CreditEurope Bank), Onur Dural (Orion Lojistik), Özkan Yılmaz (Borsan), Selami Güner (Günsel Group), Serkan Bağ (Emotion SWD), Sezai Parlak (SEP Company) ile TUSİB Koordinatörü Olga Detkova katıldılar.

Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel onuruna verilen akşam yemeğinde, TUSİB Yönetim Kurulu adına bir açılış konuşması yapan TUSİB Başkanı Mete Karaer, ‘Ukrayna’nın çok önemli değişimlerden geçtiği ,politik çalkantılar yaşadığı bu dönemde Türkiye ve Ukrayna arasındaki diplomatik, ekonomik ve sosyal ilişkilerin gelişmesi konusunda önemli adımlar atılmasına ön ayak oldunuz ve Türkiye Cumhuriyetini bu ülkede en iyi şekilde temsil ettiniz.’ diyerek başladığı konuşmasında, Büyükelçi Yönet Can Tezel’e, Türk iş dünyasına yönelik destekleri için teşekkür etti.

Büyükelçi Tezel’in ulaşılabilir bir büyükelçi profili çizdiğini ifade eden Karaer, ‘Ukrayna’da bulunan İş adamları dernekleri ve tüm diğer Türk sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerine sürekli destek vererek Türkiye‘nin bilinirliğinin artması ve kurulacak güçlü ilişkiler ile ülkemizi ilgilendiren her konuda daha güçlü bir kamuoyu oluşması için çok emek verdiniz ‘. diye konuştu.

TUSİB Başkanı Mete Karaer sözlerini, ‘Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği olarak burada çalışmış olduğunuz dönem zarfında Ukrayna’da yaşayan Türk toplumuna verdiğiniz değerli hizmetler için şükranlarımızı sunuyor, Türk iş dünyasına yaptığınız katkı ve destekler için de içten teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Bundan sonraki meslek hayatınızda başarılarınızın sürmesini ve Ukrayna’da kurduğunuz dostlukların hep sıcak kalmasını diliyoruz. Yolunuz açık olsun.’ diyerek sonlandırdı.

Başkan Mete Karaer; konuşmasının ardından, Ukrayna’nın geleneksel el sanatlarında önemli bir yer tutan Petrikivka sanatının ( Петриківський розпис), Natalia Kuprenko (Купренко Наталья) tarafından Büyükelçi Yönet Can Tezel adına,TUSİB tarafından yaptırılan örneğini takdim etti.

Yemekte söz alan Büyükelçi Yönet Can Tezel ise, dostane ve sıcak bir ortamda bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyet dile getirdiği konuşmasında, Kiev Büyükelçiliği’nin tüm çalışanları ile Ukrayna’daki Türk vatandaşlarının ve Türk iş dünyasının yanında olduklarının altını çizdi.

TUSİB’in Ukrayna’daki Türk iş dünyasını başarı ile temsil ettiğine vurgu yapan Büyükelçi Tezel, bu gecenin bir veda gecesi olmadığının altını çizerken, kapısının Türkiye’de de her zaman açık olduğunu söyledi.

Yaklaşık 5 yıldır Ukrayna’da görev yaptığını ve bu süre içinde iki ülke ilişkilerini güzel bir seviyeye getirmek için çalıştıklarını ifade eden Büyükelçi Yönet Can Tezel, Ukrayna’nın kendisinin ilk büyükelçilik görevi olduğunun altını çizerek, kendisine sıcak ve içten yaklaşımları için Türk işadamlarına teşekkür etti.

Yemekte söz alan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Ukrayna Özel Gözlem Misyonu Başkanı Ertuğrul Apakan ise, Yönet Can Tezel’in kendisinde iz bırakan bir büyükelçi olduğunu kaydettiği konuşmasında, Tezel’e yeni görevlerinde başarılar diledi.

TUSİB tarından Büyükelçi Yönet Can Tezel onuruna düzenlenen yemekte, Kiev Ticaret Müşaviri Haydar Koçak, Adnan Anaçali (Creditwestbank Ukrayna), Dinçer Sayıcı (Türk Hava Yolları), Haldun Güvenir (Lisca), İsmet Yazıcı (lifecell Ukrayna), Sezai Parlak (Sep Company), Selami Güner (Günsel Group), Zafer Özbay (Ukrtower) birer konuşma yaptılar.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN.

14.11.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.