Türkiye’de tatil yapan Ukraynalı aile hastalık kaptı, Dışişleri Bakanlığı devreye girdi

Ukrayna’da, Türkiye’de lüks bir otelde tatil yapan ailenin bulaşıcı hastalığa yakalandığı haberi gündeme geldi. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili girişimde bulundu.

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 14:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’de tatilini geçiren Ukraynalı bir aile, koksaki virüsüne yakalandıklarını duyurdu.

Ukrayna basınında yer alan habere göre,  Türkiye’de tatil yapan Ukraynalı bir turist, “Şimdi Türkiye’deyiz. 20 Temmuz’da geldik. Üçüncü günde küçük çoçuğumuz koksaki virüsüne yakalandı, ancak o zaman doktorlar bunun ne olduğunu söylemediler. Sonra hepimiz hasta olduk. Ben de şu an hastayım. Dört gün boyunca 40 derece ateş, sonra döküntü. Üç gündür uyuyamıyorum. Tüm ailede aynısı oldu” açıklamasını yaptı.

Ukraynalı turist, Türkiye’deki otelin konuyla ilgili sorumluluk kabul etmediğini ve çocuğun hastalığıyla ilgilenmediğini öne sürdü.

İnterfaks ajansına konuşan Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Dairesi Başkanı Vasiliy Kiriliç, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın, Türkiye’deki bulaşıcı hastalık düzeyiyle ilgili inceleme başlatılması ve ardından Ukrayna vatandaşlarına uyarı niteliğinde bilgilendirmede bulunulması için Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçiliği’ne talimat verdiğini açıkladı.

Ukaynalı diplomat, son iki günde Ukrayna Türkiye Büyükelçiliği’ne konuyla ilgili herhangi bir başvuru olmadığını da ekledi.

 

2.8.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.