Türkiye ile Ukrayna arasında hava yolu seferleri artırılıyor

ukr1

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici ve Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi Hava Ulaşım Dairesi Başkanı Sergey Korşuk başkanlığındaki heyetler arasında gerçekleşen görüşmelere iki ülkeden sektör temsilcileri de katıldı.

Ukrayna Altyapı Bakanlığı Hava Yolu Ulaşımı Dairesi Müdürü Galina Vinarçuk, iki ülkenin sivil havacılık yetkilileri arasında 12-13 Ekim tarihleri arasında Ankara’da yapılan görüşmenin sonucunda, Türkiye-Ankara hattında bugün var olan uçak seferlerinin sayısının artırılmasına karar verildiğini açıkladı.

ukr2

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, “Türkiye ile Ukrayna arasındaki sivil havacılık ilişkilerini düzenleyen yeni bir mutabakat zaptı imzalandı” denildi.

Açıklamada şöyle devam edildi:

“Müzakereler neticesinde ülkemiz ve Ukrayna arasında 13 Ekim 2016 tarihli yeni bir mutabakat zaptı imzalanarak iki ülke arasındaki İstanbul çıkışlı noktalar için haftalık uçuş sayısı 26 frekans artırılmıştır.

İmzalanan mutabak zaptı ile Karadeniz’e kıyıdaş iki dost ülke arasındaki bağlanabilirlik düzeyi artmış ve iki ülke başkentleri Ankara-Kiev arasındaki frekans kısıtlaması kaldırılarak başkentler hava yolu ile birbirine bağlanmıştır. İmzalanan metin ile ayrıca iki ülke arasında kargo uçuşlarının nokta veya frekans kısıtlaması olmaksızın gerçekleşmesi üzerinde de mutabakata varılmıştır.

Ülkemiz turizm ve havacılık sektörü için hedef pazarlar arasında önemli bir paya sahip olan Ukrayna ile imzalanan söz konusu mutabakat zaptı ile iki ülke arasındaki bağlanabilirlik düzeyi artmış ve iki ülke arasındaki sosyal, kültürel ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi adına önemli ölçüde mesafe alınmıştır.”

Ukrayna tarafından yapılan açıklamaya göre ise, Harkov-İstanbul arasında bugün yedi olan haftalık sefer sayısı 14’e, Vinnitsa-İstanbul hattında yediden dokuza, Zaporoje-İstanbul hattında yediden 14’e, Lvov-İstanbul hattında yediden 14’e, Herson-İstanbul hattında üçten 10’a yükseltilecek.

17.10.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.