Türk ve Ukrayna iş çevreleri TUSİB’in yeni yıl yemeğinde buluştu (FOTO ALBÜM)

Türkiye – Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) geleneksel hale getirdiği yeni yıl buluşmalarına bir yenisini ekledi.

Kiev’deki Khmeli-Suneli Restoran’ında düzenlenen yeni yıl yemeğinde, Türk ve Ukrayna iş çevreleri bir araya geldi.

Tükriye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ve Kiev Ticaret Müşaviri Haydar Koçak’ın da katıldıkları gecede TUSİB Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan Zafer Özbay, 2017 yılının TUSİB için başarılı bir yıl olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Birliğin bir yıl içinde bünyesine yeni üye şirketler kattığının altını çizen Sn. Özbay, TUSİB’in yeni yıl yemeğinde Ukrayna ve Türk iş çevrelerinin bir araya gelmesinin kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu belirtti.

Birliğin, Türk ve Ukraynalı iş çevrelerini buluşturan bir yapıya kavuştuğunu ifade eden Sn. Özbay; 2018’in, hedeflerin hayata geçirileceği, TUSİB’in iş çevrelerini bir araya getiren yapısının güçlendirileceği bir yıl olacağını söyledi.TUSIB NY Dinner (37)

TUSİB’in 2017 yılında Ukrayna Rekabet Kurulu’nun (Antimonoplny Komitet) bir alt komitesi olan Halk komitesine üye olduğunu ve yabancı bir sivil toplum kuruluşunun üyeliğinin Rekabet Kurulu tarihinde bir ilk olduğunun altını çizen Sn. Özbay, TUSİB üyesi tüm şirketlerin Rekabet Kurulu süreçlerinde karşılaştıkları sorunların çözümü için kendilerinin destek olduklarını örneklerle anlattı.

Zafer Özbay’ın ardından söz alan Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ise, geceye katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında, TUSİB’in Ukrayna’daki Türk toplumu içinde önemli bir yeri olduğunu kaydetti.TUSIB NY Dinner (49)

Türk ve Ukrayna’lı iş çevrelerinin bu tür ektkinliklerde bir araya geliyor olmasının önemine değinen Sn. Tezel, TUSİB’in başarılarının kendilerini memnun edeceğinin altını çizdi.

“Yeni üye katılımları ile daha etkin bir organizasyon olduk”

Yeni yıl yemeğinde TUSİB’e üye olan Türk ve Ukraynalı şirketlere de üyelik belgeleri verildi. Avrupa’nın önde gelen bankalarından ING Bank, Ukrayna Hava Yolları (MAU), Premiere Hotels&Resorts, Kanz-Ukraine ve Lisca’ya üyelik belgelerini taktim eden Sn. Özbay, yeni Türk ve Ukrayna’lı üyelerle daha güçlü ve etkin bir hale gelecek olan TUSİB’in, Ukrayna ve Türk iş çevrelerini bir araya getirerek yeni iş alanları ve işbirliği imkanları yaratmaya devam edeceğini söyledi.

TUSİB yeni yıl yemeğini şereflendiren ve TUSİB’in de üyesi olduğu Ukrayna Ticaret Odası (UCCI) temsilcisi Sn Sergiy Syvstil yaptığı kısa konuşmada, TUSİB üyeliğinin UCCI’a güç kattığını, kendilerinin TUSİB’le işbirlikteliklerine ve TUSİB üyelerine destek olmaya her zaman hazır olduklarını ifade etti. TUSIB NY Dinner (76)Sn ÖZBAY, 2018 yılı içerisinde UCCI ile ortak bir ‘Türk İş Dünyası’ günü düzenleyerek, tüm UCCI üyeleri için Türkiye, Türk İş dünyası ve Türkiye-Ukrayna iş dünyaları arasında karşılıklı yeni işbirlikteliklerini başlatıp, geliştirecek bir organizasyon yapacakları müjdesini verdi.

Premiere Hotels&Resorts adına TUSİB yeni yıl yemeğine katılan Sn. Nikolay Ustimenko yaptığı konuşmada, Ukrayna’da yatırım yapan Türkiye’nin önde gelen firmalarını bünyesinde bulunduran TUSİB’e üye olmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, organizasyona katılan TUSİB üyesi firmalarının temsilcilerine Premiere Hotel&Resotrs bünyesindeki otel ve konaklama tesislerinde kullanabilecekleri, birçok avantaj içeren Premiere Hotels&Resorts VIP kartlarını yeni yıl hediyesi olarak taktim etti.

TUSIB’in yeni üyesi ING Bank adına organizasyona katılan ING Bank Genel Müdürü S. Mark Appelman’da Ukrayna’da yatırımı olan Türkiye’nin önde gelen firmalarını, Ukrayna’da başarı sağlamış seçkin Türk girişimcilerini bünyesinde bulunduran TUSİB’e üye olmaktan son derece memnuniyet duyduklarını belirtti.

2017 yılında TUSİB’e üye olan Ukrayna’nın en büyük mobil operatorlerinden biri olan Lifecell Genel Müdürü İsmet Yazıcı’da TUSİB’e üye olmaktan dolayı memnuniyetlerini belirtirken, TUSİB’in Rekabet Kurulun’da Lifecell’e adına yaptığı çalışma ve katkılarına teşekkür etti.

TUSİB yeni yıl gecesine, Kiev Büyükelçiliği’nden Özgün Talu ve Mehmet Aktaş’ın yanı sıra, Adnan Anaçali (Creditwest Bank), Akif Öncül (Türk Hava Yolları), Bora Hakgören (Kanz), Can Uğurlucan (Retek LLC), İsmet Yazıcı (Lifecell), Mark Appelman (ING Bank), Mete Karaer (Entrepreneur), Murat Çınar (Vega Telecom), Nikolay Ustimanko (Premier Hotels & Resorts), Olga Detkova (TUSİB), Olga Gorditska (Ukrainian International Airlines), Onur Anlıatamer (PJSC Credit Europa Bank), Onur Dural (Orion Lojistik), Selami Güner (Günsel Group), Sergiy Syvstil (Ukrayna Sanayi ve Ticaret Odası – UCCI) Sezai Parlak (SEP Company), Serkan Bağ (Emotion LLC), Yulia Sumengen (FSG Nakliyat), Zafer Özbay (Ukr Tower LLC) katıldılar.

2012 yılında kurulan Türkiye Ukrayna Sanayici ve İşadamları Birliği’nin (TUSİB) üyeleri arasında Ukrayna’da yatırım yapan Efes, Miroplast, Dniprooliya, UDK, İnci Akü gibi Türk sermayeli sanayi kuruluşlarının yanı sıra, Türk ve Ukraynalı bankalar, Ukrayna’daki en büyük Türk yatırımı lifecell, Nobel İlaç, Türk Hava Yolları ve Ukrayna Uluslararası Havayolları, Premiere Oteller Zinciri, lojistik ve inşaat şirketleri ile Türk şirketlerinin Ukrayna yatırımlarının temsilcileri bulunuyor.

TUSİB, Ukrayna Sanayici ve İşadamları Birliği (USPP), Ukrayna Sanayi ve Ticaret Odası (UCCI) ile Rekabet Kurulu’nun (Antimonoplny Komitet Ukraini) üyeleri arasında yer alıyor.

(Tusib.org)

 

22.12.2017

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.