“Türk perakende zinciri DeFacto Ukrayna pazarına giriyor”

Perakende şirketlerinin Ukrayna’ya ilgisi sürüyor. Hazır giyim zinciri DeFacto’nun da ülke pazarına girme hazırlığında olduğu belirtildi.

defacto-ukraynahayat

Emlak şirketi RE/MAX Eagle’ın Ukrayna Genel Müdürü Arda Torman, Facebook hesabından, DeFacto’nun Ukrayna pazarına girme hazırlığında olduğunu duyurdu.

Colin’s’in eski Ukrayna Genel Müdürü olan Torman, “RE/MAX Eagle, Türkiye’nin en büyük ve ünlü perakende şirketlerinden biri olan DeFacto’nun Ukrayna pazarına girişini haber vermekten mutluluk duyar. Dünyada yaklaşık 500 mağazası bulunan DeFacto, en popüler hazır giyim markaları arasında. DeFacto şirketine ve ekibine Ukrayna’da başarılar diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Torman, şirketin Ukrayna’da ne zaman ve nerede faaliyete gireceği hakkında ise bilgi vermedi.

Ukrayna Ticaret Birliği (UTG) Müdürü Yevgeniya Loktionova, geçen sene yaptığı açıklamada, “DeFacto’nun uzun yıllardır var olan Ukrayna pazarına girme arzusu gerçekleşiyor. Ocean Plaza’da yer almayı çok istediler, ancak orada onların taleplerine uygun boş yer yok. Bu nedenle mağazaları büyük ihtimalle Smart Plaza ve Lavina Mall’da açılacak. DeFacto, Smart Plaza’da 600-800 metrekarelik mağaza ile ilgileniyor” demişti.

Loktionova, DeFacto’nun Ukrayna’da 2017 yılının Temmuz ayında faaliyete giremeyi planladığını söylemişti.

defacto-ukraynahayat2

31.5.2017

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.